Zonguldak yeşil alan fakiri

Zonguldak yeşil alan fakiri

Zonguldak yeşil alan fakiri
Bu içerik 711 kez okundu.

Saadet Partisi İl Başkanı Sadık Kar, Nergis park’ın tamamlanarak emekliler ve vatandaşlar için dinlenebilecekleri bir alan haline dönüştürülmesini istedi.

 

Saadet Partisi (SP) Zonguldak İl başkanı Sadık kar, Zonguldak’ın yeşil alan fakiri bir kent olduğunu kaydetti.

Zonguldak’ın Ankara girişinde yapılan ancak yarım kalan nergis park’ın emeklileri ve vatandaşların oturup dinlenebilecekleri, nefes alabilecek bir yer haline getirilmesi gerektiğini belirten SP İl başkanı sadık Kar, sahil park mevkiinde bulunan Emekliler Parkı’nın yetersiz kaldığını, bu tür mekanları arttırılması gerektiğini kaydetti.

Bu kapsamda Nergis Park’taki çalışmanı bir an önce tamamlanması gerektiğini belirten Sadık Kar, Zonguldak’ın yeşil alan bir kent olduğunu ve yeşil alanların daha da çoğaltılması gerektiğini de sözlerine ekledi. Sadık Kar, şunları söyledi:

“Nergis Park Zonguldak’ın Ankara çıkışının görünümün düzeltme anlamımda bir güzellik sağladı. Eski harabe binasının yıkılması elbette çok güzel oldu ve şu anda eskisinden daha güzel. Yalnız bina yıkıldıktan sonra küçük bir çalışma yapıldı ancak devamı getirilmedi. Şu anda bitirilmemiş bir çalışma var o bölgede. İsteriz ki o çalışma tamamlansın.  Bu yeşil alanı Zonguldak’ın hizmetine sunulmasını istiyoruz. İnsanların hava alabileceği güzel bir mekandır ve bu mekan kullanılsın. Gerek emeklinin, gerekse hava almak için dışarı çıkacakların oturup dinlenebilecekleri bir alan olsun istiyoruz. Emekliler olsun hava almak için sokağa çıkacak insanların oturup dinlenebilecekleri, hava alacakları istirahat edebilecekleri bir yeşil alan olmasını istiyoruz ve çalışmanın tamamlanması gerekiyor. Yeşil alan konusunda Zonguldak çok fakir. Onun için Zonguldak’ta bir an önce yeşil alanları daha da genişletilip çoğaltılması lazım. Kazındırılmış olan bu yeşil alanın ise bir an önce bitirilmesi lazım”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak sadık kar Saadet Partisi İl Başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
KURAN İKLİMİ 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017
ANA HABER 23 KASIM 2017