“Kerkük ve Musul Bizim olmalı”

“Kerkük ve Musul Bizim olmalı”

“Kerkük ve Musul Bizim olmalı”
Bu içerik 534 kez okundu.

 

Büyük Birlik Partisi (BBP) Zonguldak İl Başkanı Taner Yıldırım, ordumuzun İdlib’e yaptığı kara operasyonunu desteklediklerini söyledi.

“Taner yıldırım, “İnşallah o kara harekatımız vesile olur. Oraya giden askerimizin, ordumuzun hepsinin Allah yardımcısı olsun. Allah onlara inşallah muzafferle dönmeyi nasip etsin. İnşallah o topraklarda Musul’u da Kerkük’ü de Türkiye’ye bağlamayı nasip etsin” dedi.

İDLİB HAREKETİNİ DESTEKLİYORUZ

İdlib hareketini desteklediklerini belirten BBP İl Başkanı Taner yıldırım, “İdlib hareketini destekliyoruz. Orada Türkiye şu anda bir ateş çemberinin içerisinde. İşte son yaşana Barzani referandumundan sonra kırılma noktası bir nevi orası diyebiliriz. Tabi bundan önce yaşanmış olaylarda var. Bu zaman kadar Irak ve Suriye’de olsun yapılan siyasette bir çok yanlışlarda yapıldı, doğru hareketlerde yapıldı. Ama şuanda ülkemiz milli birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekir. Biz Türk ordusunun, ordumuzun yanındayız polisimizin, askerimizin yanındayız. Devletimizin yanındayız. Biz devletimizin yanında olan bir siyasi hareketiz. Şu anda Sınır ötesinde yapılan operasyonu destekliyoruz ve yanındayız. Aynı zamanda bu arada Musul ve Kerkük’ü unutmamak lazım. Burada bizim Türkmen kardeşlerimiz vardır. Onlarında hala sıkıntıları devam ediyor ve zorluk içerisindeler Bunları da göz ardı etmemek lazım. Zannedersem bu hareket (Operasyon) onları da kapsayacaktır. Onlara bir güvence verecektir. Onların daha emniyetli olması, oradaki hak ve özgürlükleri koruma pozisyonunda Türk ordusu yer alacaktır ve bu yapılan güzel ve olumlu hareketleri de parti olarak destekliyoruz. Biz her zaman devletin ve milletimin yanında olan bir hareketiz ve şu anda mili birlik ve beraberliğin olması gereken bir zamanda yaşıyoruz, bir coğrafyada yaşıyoruz. Biz siyasi kaygılarımız, eleştirilerimizi ya da siyasi olarak yapılan reflekslerden dolayı yapılan yanlışları pek gündeme getirmiyoruz ve artık diyoruz ki bu eleştirilerde ziyade dış hareket var ve bu dış hareket karşı tüm mecliste olan partiler, meclis dışı olan siyasi partiler hepsi birlik ve beraberlik için kara almak zorundadırlar. Çünkü bu dava mili bir davadır.” Dedi.

YUNANİSTAN’A DİKKAT

Yunanistan’ın adalarında üs kurma çalışmalarına dikkat çeken BBP İl başkanı Taner Yıldırım, “Tabi bu arada şuna da değinmek istiyorum. Yunanistan Muğla ve Aydın taraflarında ki adalarında da üs kurmaya çalıştıklarını duyduk. Biz güneyimizdeki olaylarla ilgilenirken işte bu taraflarda batıya dönük sınırlarımızda, adalarımızda olan hareketleri unutmamız lazım, gözden kaçırmamız lazım. Hükümetin de bunu göz ardı etmemesi lazım. Yani bugün küçük gördüğümüz hadiseler yarın daha büyük olaylar olarak karşımıza çıkma ihtimali yüksektir. Biz coğrafyamızın sınırımızın her tarafı ile sınırımızda ki komşularımızla siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkileri daha dikkatli bir şekilde gözden geçirmemiz gerekiyor. Allah ülkemizin ve milletimizin yardımcısı olsun diliyorum. Devletimiz birlik ve beraberliğimizi daim etsin diyorum” ifadelerini kullandı.

MERHUM YAZICIOĞLU’NUN MAHKEMESİ..

Merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun mahkemesi’nin 13 Ekim’de Maraş’ta devam ettiğini belirten BP İl başkanı Taner Yıldırım, “Bu arada şunu da artı parantez olarak açmak istiyorum. Bugün 13 Ekim. 13 Ekim şu anda Maraş’ta rahmetli genel başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’nun mahkemesi devam ediyor. İnşallah bu mahkemenin de hayırlara vesile olması,, bu kazaya ya da suikastte sebebiyet verenlerin bir an önce bulunup, yargılanıp adli makamların önüne getirilmesini canı gönüldün istiyorum. Çünkü rahmetli Muhsin başkana yapılan bu hareket ki diğer siyasi liderlerinin hepside bu tehlikeye maruz kalabilirler. Eğer bu olay çözülürse inanıyorum ki Türkiye’de ki diğer siyasetçilerinde emniyetini sağlanmış olur. Çünkü bunu bir örgüt, bir kurumsal ya da işte daha teşkilat yapısına sahip kişilerin yatağı kanaatindeyiz. Allah tekrar milletimizin ve memleketimizin yardımcısı olsun, Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin. Allah ülkemize ve milletimize zeval vermesin. .Ülkemizde şer gözü olanlarında rabbim o gözleri kör eylesin diyoruz” diye konuştu.

MUSUL VE KERKÜL BİZİM OLMALI

BBP İl Başkanı Taner Yıldırım son olarak Kerkük ve Musul’un Türkiye’ye bağlanması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

İnşallah o kara harekatımız (İdlib operasyonu) hayırlara vesile olur. Oraya giden askerimizin, ordumuzun hepsinin Allah yardımcısı olsun. Allah onlara inşallah muzafferle dönmeyi nasip etsin. İnşallah o topraklarda Musul’u da Kerkük’ü de Türkiye’ye bağlamayı nasip etsin. Şu anda Kerkük’te bizim Alperen ocakların İstanbul İl başkanımız Kerkük’e öncü birlik olarak gittiler. Şu anda oradalar. Kerkük’te ki Türkmen kardeşlerimiz maddi ve manevi destek vermek için oraya gittiler. Onlara da buradan teşekkür ediyorum. Allah onlara yardımcı olsun”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak bbp taner yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 KASIM 2017
ANA HABER 18 KASIM 2017
HAYATA DAİR 17 KASIM
HAYATA DAİR 17 KASIM