“İdlib operasyonunu destekliyoruz”

“İdlib operasyonunu destekliyoruz”

“İdlib operasyonunu destekliyoruz”
Bu içerik 254 kez okundu.

 

MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, Türkiye’ni Suriye İdlib’e girmesini desteklediklerini söyledi.

Türkiye olarak sınırlarımızın dışında ki komşularımız bizi ilgilendirmiyor deme lüklerinin olmadığını belirten Niyazi Kıransoy, “Çünkü oradaki güvensizlik oramı eğer kendi haline bırakılırsa hızla Türkiye’ye yansıyacaktır” diye konuştu.

Astana konferansında alınan kararlar gereği iç güvenliği sağlamak üzere Türk ordusunun İdlib’te olduğunu belirten Niyazi Kıransoy şunları söyledi:

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ OLARAK BUNU DESTEKLİYORUZ

“Türk askeri dün akşam itibariyle 30 araç ve 80 personel ile İdlib’e girmiştir. Bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak genel politikamız komşularımızın toprak bütünlüğünün muhafaza edilmesidir. Türkiye’nin de bugüne kadar politikası bu menvalde yürümüştür. Ama bizim tayin etmediğimiz şartlardan dolayı komşularımızda bir iç karışıklık meydan gelmiştir. Tabiî ki buradaki güvenlik sorunu Türkiye’yi ilgilendiren bir meseledir. Astana konferansında alınan kararlar gereği iç güvenliği sağlamak üzere Türk ordusu İdlib’te dir. Netice itibariyle bizim Türkiye olarak sınırlarımızın dışında ki komşularımız bizi ilgilendirmiyor deme lüksümüz yoktur. Çünkü oradaki güvensizlik oramı eğer kendi haline bırakılırsa hızla Türkiye’ye yansıyacaktır. Bunu önlemenin yolu da oralarda sorumluluk almaktır. Bu netice ile Türk ordusu üzerine düşen sorumluluğu almış ve İdlib’de ki güvenliği sağlamak üzere İdlib’te dir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bunu destekliyoruz en baştan beri”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017