Özbakır, Dünya Kız Çocukları Günü'nü kutladı...

Özbakır, Dünya Kız Çocukları Günü'nü kutladı...

Özbakır, Dünya Kız Çocukları Günü'nü kutladı...
Bu içerik 334 kez okundu.

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır,11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Başkan Özbakır, Türkiye'nin girişimiyle BM Genel Kurulu'nda oy birliği ile kabul edilen karar uyarınca 11 Ekim'in 'Dünya Kız Çocukları Günü" olarak ilan edildiğini hatırlatarak, 'Dünya Kız Çocukları Günü'nün bütün çocuklar için mutlu yarınlar getirmesini diledi. 
Kız çocuklarına yönelik ayrımcılığın en çok eğitim, şiddet, erkek çocuğa göre daha fazla istismar edilme, zorla ve erken yaşta evlendirmelerle ilgili olduğunun tespit edildiğini belirten Özbakır:  "Kız çocuklarına yönelik ayrımcılık, hukuki bir sorun olduğu kadar ekonomik ve sosyal bir sorundur. Ülkelerin geleceği olan çocuklarımızın özellikle de kız çocuklarımızın desteklenmesi, güçlendirilmesi ve onlara yatırım yapılması son derece önemlidir. Bu amaçla yola çıkılarak yapılacak her yatırım özellikle kız çocuklarına karşı ayrımcılık ve şiddet sarmalının kırılması için atılmış önemli bir adım olacaktır. Kız çocuklarımızın insan haklarından tam ve etkili bir şekilde yararlanmaları için herkesin üzerine düşen vazifeyi en etkili şekilde yerine getireceğini umuyor 3 kız çocuğu babası olarak da bu özel gün olan  "11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü "nü kutluyorum" dedi.

zonguldak haberleri haber son dakika haberi ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017