Türk Eğitim-Sen 12 Kasım’da 6.Olağan Kongresini yapacak

Türk Eğitim-Sen 12 Kasım’da 6.Olağan Kongresini yapacak

Türk Eğitim-Sen 12 Kasım’da 6.Olağan Kongresini yapacak
Bu içerik 306 kez okundu.

Türk Eğitim- Sen Zonguldak Şube Başkanı Şahin Ören, 12 Kasım 2017 Pazar günü 6.Olağan kongrelerini yapacaklarını söyledi.

Ereğli’de 29 merkezde 24 Alaplı’da 8, Kozlu’da 6, Kilimli’de 4, Gökçebey’de 4, Çaycuma’da 15 olmak üzere toplam 100 delege ile seçimlerimizi yapacaklarını belirten Şahin Ören şunları söyledi:

BAŞ KOYDUĞUMUZ YOL TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YOLUDUR...

“Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen olarak altıncı olağan kongremizi 12 Kasım Pazar günü gerçekleştireceğiz. Bu anlamda 26 Eylül itibariyle delege başvurularını başlattık. 6 Ekim itibari ile delege başvuruları sona erdi. Delegelerimiz askıya çıkartılıp askıdan indirilmiştir. Delege sayımız 100 aday başvuru sayımız da 100 olduğundan delege seçimleri yapılmayacaktır. İlgili yasa gereği başvuranlar bizi kongreye taşıyacaktır. Kongrede seçim yapacak olan arkadaşlarımız tüzük gereği belirlenmiştir. Bunun için tüm ilçelerde özellikle Ereğli ilçemizde 29 merkez ilçede 24 Alaplı’da 8, Kozlu’da 6, Kilimli’de 4, Gökçebey’de 4, Çaycuma’da 15 olmak üzere toplam 100 delege ile seçimlerimizi yapacağız. Türk Eğitim-Sen bu ülkenin gerçeklerinden hareket eden bir sendikadır. Bu ülkenin sevdalısıdır. Atatürk sevdalısı bir sendikadır. Bugün siyasi partilerin hepsinin tamamını katarak söylüyorum. Tüm yanlışların karşısında duran her şeyi rağmen her şeyin karşısında duran mevki ve makamları elinin tersiyle içmiş yiğitlerin sendikasıdır. Bu manada demokrasi açısından baktığımızda Türk eğitimsen kongreleri ve Türkiye kimsenin yaşaması Türk Eğitim-Sen’in mücadele vermesi çok önemlidir. Bizler Türkiye Eğitim-Sen aşığı ve Türkiye sevdalıları olarak bu yola baş koyduk. Baş koyduğumuz yol Türkiye’nin aydınlık yoludur. Atatürk’ün bize göstermiş olduğu bir yoldur. Bu manada mücadelemiz sonsuza dek devam edecektir. Ben kongremizin bir demokrasi şöleni çerçevesinde gerçekleşmesi hususunda arkadaşlarıma çağrıda bulunuyorum. Bunun böyle gerçekleşmesi dilekleriyle bir kez daha söylüyor ve saygılar sunuyorum. Kongre sürecimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak Türk Eğitim- Sen Şahin Ören
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017