'Çetecinin yazdığı yazıları ciddiye almam'

'Çetecinin yazdığı yazıları ciddiye almam'

'Çetecinin yazdığı yazıları ciddiye almam'
Bu içerik 7506 kez okundu.

Ali Rıza Tığ'ın iddialarına karşı Yeni Adım sordu, Erdoğan Demir yanıtladı

'Çetecinin yazdığı yazıları ciddiye almam'

 

*** Pusula Gazetesi'nde yazdığı haber ve yazılarla Erdoğan Demir ve Demir Madencilik'i hedef haline getirmeye çalışan Ali Rıza Tığ'ın iddialarıyla ilgili olarak Yeni Adım'ın sorularını yanıtlayan Erdoğan Demir, "Ben, çeteci ve şantajcı kimliği olan bir kişinin yazdığı yazıları ciddiye almam. Üslubu üslup değil, Gazeteciliği, tehdit ve şantaj aracı olarak kullanıyor. Kavga etmediği, hizipleşmediği kimse yok. Böyle bir kişiyi gazeteci olarak kabul etmem mümkün değildir" şeklinde konuştu.

ALİ RIZA TIĞ'IN KORUMASI OLMADIĞIMI SÖYLEDİM

 

Erdoğan Demir, Yeni Adım'ın sorularını şu şekilde yanıtladı:

“Ali Rıza Tığ, ‘Erdoğan Demir'in adamları bana saldırdı’ şeklinde iddialarda bulundu, yayınlar yaptı. Ben, o konu için Adli Makamlara ifademi verdim. Ali Rıza Tığ'ın koruması olmadığımı söyledim. Benimle 400'e yakın işçi çalışıyor. Sülalemiz içinde bir o kadar genç insan var. Her birinin yaptığı kendisini bağlar. Benim yüzlerce kişiyi kontrol etmek gibi bir sorumluluğum yoktur.

ÇETECİ DEĞİLSE, NEDEN ÇETEDEN CEZA ALDI?

 

Ali Rıza Tığ, herkese talimat vermeye çalıştığı gibi, 2 yıl 2 ay ceza aldığı çete davası ile ilgili olarak sanki mahkemeye talimat verir gibi davranıyor. "Beraat kararı vermesini bekliyoruz" diyerek mahkemeyi yönlendirmeye çalışıyor. Her zamanki gibi yine çizmeyi aşıyor. Bu kişi, mahkemeyi yönlendirmeye çalışmakla değil, mahkeme kararına saygı duymakla yükümlüdür. Çeteci olmadığını söyleyen Ali Rıza Tığ'a bir soru: Çeteci değilse, neden çeteden ceza aldı?

BENİMLE BİR KEZ 45 BİN LİRANIN AFFEDİLMESİ İÇİN GÖRÜŞTÜ

MADO ile ilgili olarak Ali Rıza Tığ ile hiçbir görüşmem olmadı. Yalanlarına bir yalan daha eklediği anlaşılıyor. MADO'nun açılmasını istemeseydik, muvafakat vermezdik. Bunu MADO'nun işletmecisine sorup öğrenebilir. Ali Rıza Tığ, benimle bir kez görüştü. O da ağlayarak-sızlayarak 45 bin liranın affedilmesi için.

FETÖ'YÜ DEŞİFRE ETTİK, OPERASYON GÖRDÜK

FETÖ ile ilgili yazılarının açıklamasını daha önce yaptım. FETÖ ile 2012 yılından beri mücadele eden, bu vatan hainlerinin Zonguldak ayağını deşifre eden, bu nedenle aile fertlerimizle birlikte iki kez operasyon gören biz olduk. İndra Gandi Cemaati ifadesi bana aittir. Altındaki ifadeler ise Metin Seyfi Sazak ve ekibinin OPET'teki konuşmalarını içermektedir. Bu konuşmalar, orada hazır bulunan ve konuşmaların kaydını alan bir yetkili tarafından bize ulaştırılmıştır. Ali Rıza Tığ, isterse bunu Hamdi Uçar'a ve FETÖ'den tutuklu ağabeyine, isterse Şenol Altuntaş'a da sorabilir. FETÖ'nün inşaatlarında kimin makineleri çalışmışsa onlara da sorabilir. FETÖ ile sonuna kadar mücadele eden Erdoğan Demir olmuştur. Ali Rıza aslında bunu çok iyi bilir.

ZONİAD MAHKEMEYE VERDİ, BERAAT ETTİM

İndra Gandi Cemaati şeklindeki ifadelerim nedeniyle Metin Seyfi Sazak'ın talimatı ile ZONİAD beni mahkemeye verdi. Mahkeme sonucunda beraat ettim. Bu kararı yayınlanması için veriyorum.

İŞTE O KARAR

ALİ RIZA TIĞ, CARREFOUR ALANINI YERİNDE TAKİP ETSİN

Carrefour alanını yakinen takip ettiğini yazıyor. Etsin tabii ki. Hatta gelsin yerinde takip etsin. Yasal olmayan bir şey var da, yazmazsa namerttir. Bu kişinin, Sayın Muharrem Akdemir ile bir sıkıntısı varsa, onunla çözmesi gerekiyor. Muharrem Akdemir, Demir'ler için başını yakmaz. Usulsüz bir işlem yapmaz.

ALİ RIZA TIĞ'IN YAZILARINDAN ÇOK KORKTUM!

Ali Rıza Tığ, hakkımızda sürekli tehditvari, şantajvari yazılar yazıyor. Ben de onun yazılarından çok korktum! İnanın, sokağa bile çıkamıyorum! Şu kadarını söyleyeyim, ben klavye delikanlılığından hiç anlamam. Söyleyeceğimi herkesin yüzüne söylerim.

VİDEOCU İSMAİL ABİ'SİNE SELAM SÖYLESİN

Ali Rıza Tığ, Ateş Tuğla'yı ve Filyos'u da yakinen takip ettiğini beyan ediyor. O da takip etsin, videocu İsmail Abi'sine selam söylesin, o da iyi takip etsin.

Son olarak şunu söylüyorum. Ali Rıza Tığ gibi şantajı, tehdidi ve aşağılık yayıncılık anlayışını Zonguldak'ta tutturup, insanları ürküterek çıkar sağlamak isteyen kişileri gazeteci olarak kabul etmiyorum. Bu tür insanların şantajlarına boyun eğmek, yalan ve iftira dolu yayınlarını ciddiye almak bize yakışmaz. Biz yasal çerçevede bu memlekete edebildiğimiz kadar hizmet etmeye devam edeceğiz.

Durmak yok, yola devam.

Saygılarımla,

Kamuoyunun bilgisine…”

 

zonguldak haberleri haber erdoğan demir pusula ali rıza tığ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017