Mağaralarda 25.Yıl Sergisi açıldı

Mağaralarda 25.Yıl Sergisi açıldı

Mağaralarda 25.Yıl Sergisi açıldı
Bu içerik 675 kez okundu.

Turizm Rehberi Engin Zaman, Devlet Güzel Sanatlar Galerisinde mağaralarda 25. Yıl sergisini Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir yaptı.

Sergi açılışına çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile davetli topluluğu katıldı.

Serginin açılışından önce konuşma yapan Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Zonguldak bir mağara şehridir. Zonguldak’ta Engin zaman mağaracılıkta uzmanlaşmıştır. Zonguldak başlı başına bir mağara kentidir. Mağaraları keşfetmek oldukça zordur. Ama bu konuda Engin Zaman kardeşimiz çok fazla deneyime sahiptir. Bu tarihi güzellikleri ortaya çıkarmak için gönül vermiş olan bir arkadaşımızdır. Ben kendisini kutluyorum. Zonguldak’ta mağaracılık yapmak çok zor ve meşakkatli bir iştir” ifadelerini kullandı.

Engin Zaman’da sergiye katılanlara teşekkür ederek, “Mağaracılığa 1992 yılında başladım o günden bugüne kadar Bir çok mağara araştırmaları yaptım. 25. yılını doldurduğun için bu sergiyi düzenledim. Sergi altı gün sürecektir. 25 yıl içinde neler yaptık bugüne kadar Araştırdığımız mağaralar Zonguldak’ta sorunu olan mağaralar yok ettiğimiz mağaralar olarak tüm bunların hepsini 25 yıla sığdırmaya çalıştık. Yaklaşık 150 fotoğraf var şu anda sergide 10 bin fotoğraftan ancak bu kadarını ayıklaya bildik” şeklinde konuştu.

Sergide Engin Zaman’ın kızı, babasına sürpriz olarak 25.Yıl pastası kestirdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

SERGİ MAĞARA ENGİN ZAMAN ZONguldak haberleri haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017