80 yıllık fabrikayı yeni görmüşler !

80 yıllık fabrikayı yeni görmüşler !

80 yıllık fabrikayı yeni görmüşler !
Bu içerik 2786 kez okundu.

*** Ereğli'deki çeteye yardım ve yataklık etmekten ceza alan şantajcı gazeteci Ali Rıza Tığ ile personelin soyunma-giyinme odalarını "otel" olarak kullanan, kıyı kenar çizgisinde şaibeli restoran işleten İsmail Recai Şanlı, Filyos Ateş Tuğla Fabrikası nedeniyle devlete hesap sormak cüretinde bulunuyor.

Cumhuriyet tarihinin en önemli tesislerinden biri olan ve uzun yıllar devlet tarafından işletilip, özel üretim yapan Filyos Ateş Tuğla Fabrikası, Filyos'ta gayriresmi otel işleten İsmail Recai Şanlı ile sözde gazeteci Ali Rıza Tığ'ın hedefi haline geldi.

 

*** Ali Rıza Tığ, İsmail Recai Şanlı'ın sosyal medya hesabından paylaştığı eski bir fotoğrafı yayınlarken, Filyos Ateş Tuğla Fabrikası'na ruhsat verilmesi nedeniyle İl Özel İdaresi başta olmak üzere tüm yetkili makamlara hesap sordu. Devlet makamlarını bile kendi istediği şekilde yönlendirmeye çalışan Ali Rıza Tığ'ın, Demir'lere olan kin ve husumeti nedeniyle resmi makamları usulsüz işlem yapmakla suçlaması karşısında yetkililerin ne yapacağı merak ediliyor.

 

*** Kamuoyunda, 80 yıldır faaliyetini sürdürmekte olan Filyos Ateş Tuğla Fabrikası'nın bacasından çıkan dumanları daha önce göremeyen İsmail Recai Şanlı ve Ali Rıza Tığ için "Neredeyse asırlık fabrikayı yeni mi gördüler?" şeklinde yorumlar yapılıyor. Öte yandan devletin verdiği ruhsatı beğenmeyen Ali Rıza Tığ'ın, resmi makamlara başvurup, ruhsatın iptalini isteyebileceği belirtiliyor.

 

*** Daha önce çekilmiş eski bir fotoğrafla kamuoyunu yanıltmaya çalışan İsmail Recai Şanlı ve Ali Rıza Tığ'ın bir yalanını daha ortaya çıkarıyoruz. Fabrikada yapılan bakım, onarım ve restorasyon çalışmasının ardından, fabrikanın yeni çekilmiş fotoğraflarını yayınlıyor, şantajcı gazeteci Ali Rıza Tığ'ın bu fotoğrafları da gazetesinde yayınlamasını bekliyoruz. (HABER-FOTOĞRAF: Gamze TAŞDEMİR)

EREĞLİ ZONGULDAK HABERLERİ ALİ RIZA TIĞ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017