VALİ ÇINAR’DAN TEŞVİKLERDEN YARARLANIN ÇAĞRISI

VALİ ÇINAR’DAN TEŞVİKLERDEN YARARLANIN ÇAĞRISI

VALİ ÇINAR’DAN TEŞVİKLERDEN YARARLANIN ÇAĞRISI
Bu içerik 600 kez okundu.

Zonguldak’ta teşvik ve destek uygulaması yapan devlet kurumlarının yetkileri tarafından Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’a brifing verildi. Vali Çınar, “Devletimiz yatırımcıları ve girişimcileri çok büyük imkanlar sağlıyor” dedi.

Zonguldak’ta İşkur, Tarım, Orman, Bakka, Kosgep, Ziraat bankası gibi çok sayıda Teşvik ve destek uygulaması yapan devlet kurumlarının yetkileri tarafından Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’a brifing verildi. 

İşkur toplantı salonunda düzenlenen brifinge, kaymakamlar, belirtilen kamu kurumlarını merkez ve ilçe müdürleri ile Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir’de katıldı.

Kamu kurum ve kuruluş yetkilileri tarafından tek tek vali çınar’a yaptıkları çalışmalar hakkında sunum yapıldı, brifing verildi.

 

GÖNÜL DEMİRSU: SAYIN VALİMİZ ZİYAERETİYLE ŞEREFLENDİRDİ

İşkur il müdürü gönül Demirsu yaptığı açılış konuşmasında, “Birincisini Valilik makamında gerçekleştirdiğimiz sayın valimizin talimatlarıyla çeşitli kurum ve kuruluşların devlet desteğini tarafları anlatılması amacıyla yapılacak olan toplantıdayız. Sayın Valimiz bu vesileyle kurumumuzu şereflendirdiği için katılımcılara ve sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

VALİ AHMET ÇINAR: DEVLETİMİZ YATIRIMCILARI VE GİRİŞİMCİLERİ ÇOK BÜYÜK İMKANLAR SAĞLIYOR

Ardından konuşma yapan Vali Ahmet Çınar’da, devletimizin yatırımcılara ve girişimcilere çok büyük imkanlar sağladığını söyledi.

Bu imkanlardan yatırımcını ve girişimcinin faydalanması çağrısında bulunan Vali Ahmet Çınar, şunları söyledi:

“Devletimiz yatırımcıları ve girişimcileri çok büyük imkanlar sağlıyor. Biraz dağınık görünüyor ama eskiye göre eskiye göre epey toparlamış halinde konular tam olarak girişimciler ve yatırımcılar açısından bilinmiyor. Burada bir çok kurum var. Kalkınma ajansı, Avrupa birliği, Program projeler, Tarım Bakanlığı’nın ayrı Orman Bakanlığı’nın ayrı çeşitli konularda çeşitli Bakanlık Kurum ve Kuruluşların uluslararası ve yerel bir takım hizmetleri ve teşvikleri ucuz kredileri imkanları vardır. Şuna şahit oluyoruz, adam yatırımının yapmış işletmesini kurmuş sonra sohbet esnasında şu da varmış deyince keşke benimde haberim olsaydı, ben de yararlanırdım diyor. Bir diğer husus ise köylerde bu küçük bir bahçe yapmak da olabilir küçük bir çiftlikte kurakta olabilir. Köylerimizde bu konular hemen hemen hiç bilmiyor. Bir kaç güne çıkmış enerjisi yüksek insanlar hariç teşvikler yatırım teşvikleri hibe konularında yaygın olarak büyük kesimlerin haberi yok. Belki bu saydıklarımdan haberleri olsa bir şeyler üretecekler. Ülkemizin potansiyeli bu anlamda çok büyüktür. Özellikle köylerimizdeki araziler çok geniştir. İnsanların boş zamanları ve üretim yapma imkanları var. Ancak herkes seyrediyor bakıyor gibi bir durumda söz konusudur. Burada şunu hedefledik özellikle ilçelerimizi kaymakamlıklarımız ile birlikte bütün köyleri köyleri bu konuda haberdar edelim istiyoruz. Ya ayaklarına giderek ya da köylerden belli kişileri çağırarak Ya da bunları bir takım duyurma yöntemleriyle haberdar ederek internet ortamında afişler ve broşürler vasıtasıyla her kurumun her bakanlığın imkanları nelerdir anlatmak istiyoruz. Buda Bunun ikinci toplantısıdır. Bunun giderek ilçeleri yaymak suretiyle köylerimize kadar ulaşacağız. Buradaki yöntem de şu olacaktır her kurumumuz kendi sunumunu anlaşılabilir kısırlık ve netlik ve anlaşılabilir dilde hazırlayacaktır. Ağzı laf yapan bir arkadaşımız olabilir. Bunu toplantılarda köylerimizi ve girişimcilerimizi sırayla belirli dakikalar aralığında sunumlarını yapacaklar. Hiç kimse bu işi herhangi bir bürokratik işlem gibi buda gelir buda geçer rutinin içindeki alışkanlıklarımız gibi algılamasın. Bunu özellikle herkesin üzerinde durması gereken bir konu olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bin kişiden üç kişi yatırım yaparsa buda ülkemiz ve şehrimiz için kazançtır. Zaten herkesten yatırımcı olmaz herkesten de bir şeyler yapmasını beklemiyoruz. Ama işiyle almak için önemli olan samimiyettir”.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak vali den teşvik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017