“SEÇİMLERDE ŞAİBEYE MAHAL VERİLMEDİ”

“SEÇİMLERDE ŞAİBEYE MAHAL VERİLMEDİ”

“SEÇİMLERDE ŞAİBEYE MAHAL VERİLMEDİ”
Bu içerik 374 kez okundu.

CHP Merkez ilçe mahalle delege seçimlerini değerlendiren İl başkanı Ahmet Altun, “CHP’ye yakışır şekilde oylarını kullanmışlardır. Bu seçimde şeffaf sandıklar kullanılmıştır. Ve şaibeye de mahal verildiğini zannetmiyorum” dedi.

7-8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Mahalle delege seçimleri konusunda basın mensuplarını sorularını cevaplayan CHP İl Başkanı Ahmet Altun, “7-8 Ekim tarihlerinde genel merkezden aldığımız yazılı genelge doğrultusunda Zonguldak merkez ilçe Ve muhtarlık çevresi delege seçimleri iki günde yapılmıştır 7 Ekim tarihinde mahallelerde 8 Ekim’de de ilçe Başkanlığı binasında kurulan on tane sandık ile birlikte seçimler tamamlanmıştır. Bu delege seçimleri benim dönemin ilk seçimiydi. Tüm katılımcılara mavi listeye oy verenlere beyaz listeye oy verenleri yöneticileri merkez ilçe başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Gerekli hassasiyeti gösterdiler. Her ne kadar gerginlik var denilse de bu toplum psikolojisidir. Maçlarda da böyle gerginlikler yaşanabiliyor. Bunlar çok önemsenecek durumlar değildir. CHP’ye yakışır şekilde oylarını kullanmışlardır. Bu seçimde şeffaf sandıklar kullanılmıştır. Ve şaibeye de mahal verildiğini zannetmiyorum. Yer darlığından şikayet edenler olabilir. Bir dahaki dönemlerde bu benim ilk gözlemim olduğu için daha değişik şekillerde davranabilir. Ancak yönetmelik ve tüzükler açıktır. Oy kullanıldıktan sonra sandıklardaki görevli arkadaşların görev yapmalarına engel teşvik edecek fiil ve eylemlerde bulunulamaz. Yerin darlığından da kişilerin heyecanından da ufak tefek takipler bunları ben de bizzat kendim izledin mi gözlemledim ancak büyütülecek bir şey yoktur. Her şeye rağmen tüm katılanlara teşekkür ediyorum. Kazanan Cumhuriyet halk Partisi olmuştur. Ve Cumhuriyet halk Partisinin ileriye dönük gayet güzel bir sınav verdiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

TÜRTÇELİK HAKKINDA GEREKEN YAPILACAKTIR

Kendisi ve Miletvekili hakkında olumsuz beyanları nedeniyle CHP Zonguldak belediyesi Meclis Üyesi İzzet Türkçelik disipline sevk edilmişti.

Bu konuda hakkında da değerlendirmelerde bulunan CHP İl Başkanı Ahmet Altun, “Cuma günü yönetim kurulunu olağanüstü toplantıya çağırdım. Mehmet İzzet Türkçelik’in yazılı basın da çıkan beyanları ve ondan sonrasında sosyal medyada çıkan beyanları üzerine geçici ihraç talebiyle tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk ettim. Beş gün içerisinde kendisine tebligat yapılacaktır. Disiplin kurulundan ne kadar çıkarsa kendisine işlem yapılacaktır. Ben disiplin kurulunun görev ve yetkileri Konusunda herhangi bir görüş beyan etmek istemem çünkü onlar hür iradesiyle kararını vereceklerdir” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak Ahmet Altun açıklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017