HEM çeteci, şantajcı, yalancı!..

HEM çeteci, HEM şantajcı, HEM yalancı!..

HEM çeteci, şantajcı, yalancı!..
Bu içerik 13197 kez okundu.

Ali Rıza Tığ'ın, Carrefour alanı, Filyos Ateş Tuğla ve Cafe ile ilgili yalan haberciliğini belgeleriyle ispatlıyoruz!

 

HEM çeteci, HEM şantajcı, HEM yalancı!..

 

Şantajcı gazeteci Ali Rıza Tığ'ın, Carrefour alanında belediyece mühürleme yapıldığına ilişkin haberi ile Filyos Ateş Tuğla Fabrikası'nın ruhsatsız olduğuna ilişkin haberlerinin yalan olduğunu belgeleriyle ispatlıyoruz.

Zonguldak Belediye Başkanlığı'nın, Ateş Alışveriş ve Yaşam Merkezi Ltd. Şti. inşaat alanında mühürleme yapılmadığına ilişkin yazısı ile Filyos Ateş Tuğla Fabrikası'na ilişkin İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatını yayınlıyoruz.

80 yıllık bir fabrikanın ruhsatsız çalıştığına dair gaflet içeren yayınlar yapan Ali Rıza Tığ, bu yalanını da kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Yalan, iftira ve şantaj konusunda uzmanlaşmış olan, gazetesini yalan makinesi gibi kullanan Ali Rıza Tığ'ın, yazı ve haberlerini hiç bir devlet adamı, hiç bir bürokrat "ihbar" olarak kabul etmez. Bu şantaj ve iftira dolu haber ve yazılar devlet katında hiç bir zaman itibar görmez. Kendisine resmi makamlardan bilgi sızdırıldığı izlenimi oluşturmak isteyen Ali Rıza Tığ'ın, bu tür yanıltıcı, yalan ve iftira dolu yayınlarına karşı yetkili makamların duyarlı olması bekleniyor. Vibratöre varıncaya kadar aile mahremiyetinini ayaklar altına alan iğrenç yayınları, (0..... çocuğu....) ve benzeri sinkaflı ifadeleri gazetesine taşıyan ahlak dışı uslubu nedeniyle, bu seviyesiz yayınları BİK Müdürlüğü'nün dikkatine sunuyoruz. Merhum Kozlu Belediye Başkanı Ertan Şahin aleyhindeki sürekli yayınları ve bu yayınları daha sonra neden kestiğini de ilgili ve yetkili makamların dikkatine sunuyoruz.

Ak Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır'a takıntısı nedeniyle, Sayın Özbakır'ın dostlarına ve çevresindeki insanlara pervasızca saldıran, yalan, şantaj ve iftirayı alışkanlık haline getirip, iğrenç yayınları ile toplumda huzursuzluk oluşturan, Ereğli'deki çete davasından 70 yıl ceza alan çete liderinin talimatı ile zamanın emniyet müdürü aleyhinde sistematik yayınlar yapan sözde gazeteci Ali Rıza Tığ'ın maskesi bir kez daha düştü, yalan ve iftira içeren yayınları belgeleriyle bir kez daha yalanlandı.

Filyos Ateş Tuğla Fabrikası ile yakından ilgilenen Ali Rıza Tığ'ın, İsmail Recai Şanlı'nın kıyı kenar çizgisinde inşa ettiği restoranın yasal olup olmadığını da araştırmasını istiyoruz. Araştırmacı-gazeteci (!) Ali Rıza Tığ, biraz da burayla ilgilensin. Biraz da otel ruhsatı olmadan, otel gibi kullanılan bina ile ilgilensin. Otel olarak kullanılan binadaki odaların aslında personelin soyunup-giyinme odaları olup olmadığını araştırsın. Eğer yazabilirse, bunları da yazsın.

Ali Rıza Tığ'ın, yakın "abisi" olan Ak Parti eski İl Başkanı Hamdi Uçar'ın tesisinin de bulunduğu alanın yasal olup olmadığını araştırmasını da istiyoruz. Biz kimsenin ekmeğiyle uğraşmak istemediğimiz için yazmıyoruz. Bu alan yasal mı, değil mi, devletle sorunu var mı, yok mu? Araştırmacı-gazeteci (!) Ali Rıza Tığ'ın bunları da araştırmasını istiyoruz. Gerekli bilgileri "hırdavatçı" abisinden alabileceği gibi, "fırıncı" abisinden de alabilir.

Bu arada, sözde gazeteci Ali Rıza Tığ'ın merak ettiği konulara da biz açıklık getirelim.

Dedeman Otel'in önündeki alanın 5x70 metrelik bölümü Milli Emlak'ın uhdesinde bulunuyor. Önceden yol olarak belirlenen bu alan daha sonra imar değişikliği ile yol olmaktan çıkarılmış, Demir Madenciliğin başvurusu üzerine yüksek rakamlar talep edildiğinden, Demir Madencilik talebinden vazgeçmiştir. Bu konuda mahkemenin yıkım kararı uygulanmakta ve bitmek üzeredir.

Valilik Makamı ve Belediye Başkanlığının bu konuda herhangi bir müdahalesi olmayıp, mahkeme kararına uyulmuştur.

DETES'e " OLUR" alınması konusunda Hüseyin Özbakır veya diğer milletvekilleri ile hiç bir görüşme yapılmamış, başvurudan haberleri dahi olmamıştır. Demir Madencilik, Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Enerji Bakanı Berat Albayrak'ın yerli kömüre destek ve teşvik içeren sözleri nedeniyle, santral izni almak üzere başvuruda bulunmuştur.

Dedeman Otel'in önünde inşa edilen CAFE ile ilgili olarak, belediyeden gerekli bilgileri alabilirsin. Bilgi alma hakkını kullanıp, yasal olup olmadığını öğrenmek mümkündür. Böylece yasal olup olmadığını da anlamış olursun.

Şimdi MADO'yu savunmaya geçmen anlamlı. Aleyhinde onca yazı yazdın, tentesinin yıkılmasına sebep oldun. Şimdi ne değiştiğini her halde sen kendin daha iyi bilirsin.

Demir Madencilik'in MADO veya DEMLİK'e karşı tavrı yoktur. Her ikisi de tanınmış markalar, Zonguldak için kazanç olmuştur. Her ikisinin de yasal zeminde, ortak alanda açılması için Demir Madencilik tarafından onay verilmiştir.    

Eğer, Demir Madencilik muvafakat etmeseydi, bu firmaların başvurusu dahi söz konusu olamazdı.

Son olarak Ali Rıza Tığ’ın, mahkemede ‘Ben onlara yazmadım, alınmışlar’ şeklinde savunma yapma şansı kalmadığını belirtelim. Çünkü herşey açık ve ispatlı. Mahkeme huzurunda yalan söyleme alışkanlığı da böylece sona ermiş olacak. (Haber Merkezi)

İŞTE O BELGELER!

zonguldak haberleri haber son dakika haberi pusula ali rıza tığ
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017