Çaturoğlu Müjdeledi!.. Havaalanında FLAŞ gelişme!..

Çaturoğlu Müjdeledi!.. Havaalanında FLAŞ gelişme!..

Çaturoğlu Müjdeledi!.. Havaalanında FLAŞ gelişme!..
Bu içerik 2308 kez okundu.

ÇATUROĞLU'DAN MÜJDE "ZONGULDAK SALTUKOVA HAVALİMANINA "ILS" CİHAZI TAKILACAK"

AK Parti Zonguldak Milletvelili Faruk Çaturoğlu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu şfadelere yer verdi; "Partimizin Afyonkarahisar'da yapılan 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Sayın Ahmet Arslan Bey'e Zonguldak bölgesinden yurtiçinde ve yurtdışında bir milyondan fazla gurbetçinin yaşadığını bunların havayolu ile Zonguldak'a uçmak istediklerini ancak yurtiçi uçuşlarının olmadığını, Almanya'dan ise sadece Germania havayollarının uçuş yaptığını ancak bu firmanın keyfi fiyat ve uçuş politikası uyguladığı bu sebeple THY veya diğer Türk firmalarının hem yurtiçi hemde yurtdışı uçuş yaparak bu sorunun çözülebileceğini ve bu konuda yardımcı olmalarını talep ettim. Bununla beraber Saltukova Havalimanına yağışlı ve sisli havalarda pilotların güvenli iniş yapabilmeleri için gerekli olan ILS cihazının takılmasını talep ettim.

Sayın Bakanımız "bakanlıklarının hava ulaşımı konusundaki görevlerinin hava alanlarını inşa etmek, uçuşa hazırlamak ve uçuş izinlerini vermek olduğunu belirti. Ancak sizlerden gelen yoğun taleplere yardımcı olmak üzere de çalışmalar yapıyoruz. Bilindiği gibi Zonguldak havalimanına manialar sebebiyle büyük uçaklar uçamıyor. Almanyadan uçuş yapan Germania Havayolları Zonguldak havalimanına özel bir uçak ve mürettebatla uçuş yapıyor. Burada biz iki yönlü çalışma yürütüyoruz. Birincisi havayolu şirketlerini küçük uçaklar ile bu uçuşları yapmaya zorluyoruz. İkincisi İstanbul-Zonguldak hattı rantabl çıkmıyor. Bunun yerine İstanbul-Zonguldak-Trabzon hattı rantabl görünüyor" dedi.

Sayın Bakanımız en kısa zamanda Saltukova Havalimanına ILS cihazının takılacağını ve bunun müjdesini verebileceğimi ifade etti. Bilindiği üzere ILS cihazı Pilotların piste inişini kolaylaştıran cihazların en gelişmişi ILS sisli ve yağışlı havalarda görüş mesafesinin çok düşük olduğu zamanlarda pilotlara Havalimanına güvenli bir uçuş için yardımcı oluyor.

Zonguldak'ımıza hayırlı uğurlu olsun."

ak parti faruk çaturoğlu son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017