CHP'de karar zamanı

CHP'de karar zamanı

CHP'de karar zamanı
Bu içerik 569 kez okundu.

Üyeler mi kazanacak, tekelci siyasetçiler mi?

CHP'de karar zamanı

 

*** CHP delege seçimleri Cumartesi-Pazar günleri Merkez İlçe binasında yapılacak. Yüzlerce üyenin imzalı başvurusuna ve CHP Genel Merkezi'nin bu yöndeki genelgesine rağmen, Bahçelievler, Terakki, Tepebaşı, Meşrutiyet gibi büyük mahallelerin delege seçimlerini merkez ilçe binasına sıkıştırmakta ısrar eden yöneticilere karşı, üye iradesini yansıtan MAVİ LİSTE'ye büyük teveccüh gösteriliyor.

 

*** Bu hafta sonunda yapılacak delege seçimleri Merkez İlçe'nin yeni yönetimi de belirlemiş olacak. CHP kulislerinde ve kamuoyunda, delege seçimleri ile ilgili olarak " CHP'de partiyi değil kendi çıkarlarını ve siyasi ikballerini düşünen tekelci siyasetçiler mi kazanacak, yoksa üye iradesini yansıtan mavi liste mi kazanacak?" şeklinde yorumlar yapılıyor.

 

*** Seçimlerde CHP'deki köhnemiş siyasetini temsil eden birkaç kişinin dar alanda izdiham içinde seçim yaptırmak, üyeleri markaja alıp etkilemeye çalışmak, ahbap-çavuş ilişkileri ile seçimi oldu-bittiye getirmek yönünde yoğun çaba gösterdikleri belirtiliyor. Buna karşın, yüzlerce CHP üyesinin desteklediği Mavi Liste'ye verilen desteğin çığ gibi büyüdüğü, bu durumun içlerinde eski ve yeni milletvekillerinin de bulunduğu tekelci siyasetçileri ürküttüğü bildiriliyor. (Haber Merkezi)

 

zonguldak haberleri haber son dakika haberi chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017