Emekliler Cumhurbaşkanıyla görüşmek istiyor

Emekliler Cumhurbaşkanıyla görüşmek istiyor

Emekliler Cumhurbaşkanıyla görüşmek istiyor
Bu içerik 558 kez okundu.

 

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetim Derneği Genel Merkez Teşkilat Mustafa Sarıoğlu, Zonguldak’ta AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’u ziyaret etti.

 

Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetim Derneği Genel Merkez Teşkilat Sekreteri ve Zonguldak Şube Başkanı Mustafa Sarıoğlu, şube yöneticileriyle birlikte, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun’u ziyaret etti.

Ziyarette Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Sarıoğlu, emekliler olarak Külliye’de Cumhurbaşkanımıza emeklinin sorunları aktarmak istediklerini belirterek şunları söyledi:

CUMHURBAŞYKANIMIZA KÜLLİYEDE SORUMLARIMIZ AKTARMAK İSTİYORUZ

“Zonguldak’ta 150 bin Emekli yaşıyor ve Türkiye genelinde bu sayı 10 milyonu üzerindedir. Sayın Milletvekillerimiz ve il başkanımız olarak zatıaliniz aracılığıyla bir an önce Külliye’de Cumhurbaşkanımız emeklinin sorunları aktarmak istedik. Bu konuda daha önce bilginiz var zaten. Biliyorsunuz yılarca yer altı maden ocaklarında çalışmış akciğerlerinde kömür ve taş tozu olan değerli madenci kardeşlerimiz şu anda Zonguldak’da 150 kişi emekli olarak yaşıyor. 150 bin tanesi de Zonguldak’ı terk etmiş ve Zonguldak dışında yaşıyor. Sayın milletvekillerimiz olaya sıcak baktılar. Emeklini intibak yasası ile ilgili konularla hem TOKİ ile ilgili konuları Sayın Cumhurbaşkanımıza aktaracağız Sizde 150 bin emeklini yaşadığı Zonguldak’da il başkanımız olarak sizi de daha öncede bilgilendirdik ve bir kez daha bilgilendiriyoruz. Desteğinizi bekliyorum ve saygılarımızı sunuyorum”

TOSUN: EMEKLİLERİMİZİN ZONGULDAK’DA EN İYİ ŞARTLARDA YAŞAMASI BİZİN EN BÜYÜK GÖREVİMİZDİR

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve  “Öncelikle hoş geldiniz ve nazik ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Tabisiz sizinle daha önce bu konuları konuşmuştuk. İnşallah burada vekillerimize de gitmişsiniz. Bize düşen ne varsa sizlerle beraber bu kadar çok emeklini olduğu bir kente yaşayan bin ilin iktidar partisini il başkanı olarak bende sizlerle beraber ne yapılması gerekiyorsa Ankara nezdinde hep yanınızdayız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Birlikte Ankara’da neler yapabiliriz onlara bakarız. Zaten biz sizlerle devamlı kontak halindeyiz. Sizde bahsettiniz Zonguldak emeklisi çok olman bir kent. Emeklilerimizin Zonguldak’ta en iyi şartlarda yaşaması bizin en büyük görevimiz, en büyük vazifemiz. TOKİ diyorsunuz. TOKİ ile yapılacak tüm işlemlerde biz elimizden gelen gayreti merkezi hükümet önderliğinde yaparız ve bunu içinde sizlerle her yere gideriz. Bundan şüpheniz olmasın. Ben bu yaptığımız nazik ziyaret için tekrar size teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz diyorum. Bizi Ankara’da Zonguldak’ı çok iyi bir şekilde takip ediyorsunuz. Bunu basında takip ediyoruz. İnşallah Ankara’ya da gittiğimizde sizi makamınızda en kısa zamanda ziyaret edeceğiz inşallah.” dedi

15 YILDIR İSTİKRARDAN YANA TAVIR KOYDUK

Tekrar söz alan Mustafa Sarıoğlu, “Sayın İl başkanımızda biliyor ve Sayın Milletvekillerimizde biliyor.  Biz 15 yıldır istikrardan yana tavır koyduk ve bundan sonra da istikrardan yana tavrımız koyacağız. Emekliler bu memleketin sigortasıdır. Emekliler her zaman huzur istemiştir ve bundan sonra da huzur isteyeceklerdir” dedi.

SARIĞOĞLU BASINA TEŞEKÜR ETTİ

Sarıoğlu son olarak ise Zonguldak basınına teşekkür ederek, “Bu konuda ben Zonguldak’taki basına bir defa her şeyden önce Zonguldak’ta emeklinin gözü ve kulağı, her konuda destek olduğunuz için teşekkür ediyorum. Saygılar sunuyorum” ifadelerini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak zeki tosun AK Parti Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017