Akdemir ve Yalçıner birbirinden özür diledi

Akdemir ve Yalçıner birbirinden özür diledi

Akdemir ve Yalçıner birbirinden özür diledi
Bu içerik 378 kez okundu.

Zonguldak Belediyesi’nin Ekim ayı ikinci birleşiminde Belediye Başkanı Muharrem Akdemir ve MHP Meclis Üyesi Mevlüde Yalçıner birbirinden karşılıklı özür dilediler.

Zonguldak Belediye Meclisi’nde ayrıca katı atık tarifesi tartışması yaşandı.

 

Zonguldak Belediyesi’ni Ekim ayı ikinci birleşimi Belediye Başkanı Muharrem Akdemir başkanlığında toplandı.

Ekim ayı birici birleşiminde Başkan Vekili Mehmet İzzet Türkçelik başkanlığında gerçekleştirilen birinci birleşim oldukça gergin geçmiş ve hatta küfürleşmeye olayı bile yaşanmıştı. Bu yaşana gerginlik ve küfür olayı ise kamuoyunda büyük bir tepki görmüştü.

 

İkinci oturum ise Başkan Muharrem Akdemir başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı açılış ve yoklamanın ardından gündem maddelerini görüşülmesine geçildi.

 

Mecliste Trafik komisyonundan gelen ilk üç madde, meclis tarafından kabul edildi.

Gündemin dördüncü maddesi olarak ise bir firma tarafından yapılan 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 yılları için firmaları adına tahakkuk eden Katı Atık Toplama Taşıma ve Bertaraf bedelleri ile ilgili uzlaşma talepleri hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu okundu.

Okunan raporun ardından söz alan AK parti Grup Başkan Vekili Abdullah Karagüzel, komisyonda neden çekimser oy verdiklerini anlatarak, Zonguldak belediyesi’ni esnafı cezalandırdığını söyledi. Katı atık bedelleri yüzünden bir çok kahvehane ve kafeteryanı kapatmak zorunda kaldığını ifade etti.

CHP Grup Başkan vekili Mehmet İzzet Türkçelik’te, amaçların kanuna aykırı davranmak olmadığını söyleyince bu seferde AK Parti Meclis Üyesi Mustafa Çağlayan’da, İzzet Türkçelik’e, konuyu yanlış anlattığı gerekçesiyle tepki gösterdi. Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’de, kanunları uyguladıklarını söyledi.

Abdullah Karagüzel söze girerek tepki gösterdi. Ayrıca MHP Meclis Üyesi Salih Alemdar’da katı atık bedelleri ile ilgili konuşma yaptı. Konu oy çokluğu ile kabul edildi.

 

LALE KARAKULAK KÜFÜR OLAYINI KINADI

Meclis Katip üyesi Lale Karaükulak’ta konuşma yaparak yaşana küfür olayını kınadığını belirterek, “Burada 3 bayan meclis üyesiyiz ve konuşmalar dikkat edilsin uyarısında bulundu.

 

Ardından  İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün Belediye kadrolarında yapılacak olan derece ve unvan değişikliğine ait II ve III sayılı cetveller hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu okunarak kabul edildi.

 

Daha sonra Meclis Üyesi Turhan Demirtaş tarafından verilen, Zonguldak Belediyesi Otopark Yönetmeliğinin "otopark aranması gereken kullanımlar ve miktarları" ile ilgili 5.maddesinin günün şartlarına göre yeniden değerlendirilmesi talebi ile ilgili dilekçe hakkındaki İmar Komisyonu Raporu okundu.

Komisyon hakkında söz alan Turan Demirtaş otopark yönetmeliğine itiraz etti.

Mehmet İzzet Türkçelik’te  Demirtaş’a cevap verdi.

Mustafa Çağlayan’da konuyla ilgili söz alarak konuşma yaptı.

Konu yapılan oylama ile kabul edildi.

 

Daha sonra İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Zonguldak İli Merkez İlçe İncivez Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi üzerinden geçecek olan Bülent Ecevit Üniversitesi Farabi Kampüsü ile 15 Temmuz Şehitler Kampüsü arasında yapılması düşünülen Yaya Üst Geçidine ilişkin imar plan tadilatı hakkındaki İmar Komisyonu ile Trafik Komisyonu Bilgi Raporları okundu.

 

Devamında da İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün Resmi Gazete sayılı Planlı Alanlar İmar Yönetmeliğinin 69.maddesinin 1.fıkrasında belirtilen "Büyükşehir Belediyeleri ile İl Belediyeleri, 2.fıkrada belirtilen değiştirilemeyen hükümler dışında kalan hususlarda, beldenin tarihi ve yöresel şartlarını gözetmek kaydıyla Bakanlık onayına sunulmak üzere İmar Yönetmeliği hazırlayabilirler. İdarelerin İmar Yönetmelikleri yürürlüğe girinceye kadar uygulamalar bu Yönetmeliğe göre yapılır" ibaresi gereğince konunun Belediye Meclisinde görüşülmesi ile ilgili olarak hazırlanmış olan yazısı hakkında İmar Komisyonu Bilgi Raporu okundu

 

ÇAĞLAYAN İHALELER KONUSUNDA AKDEMİR’İ UYARDI

Meclis in kapanmasını ardından AK Parti Meclis Üyesi Mustafa Çağlayan önümüzdeki dönem yapılacak olan personel ve temizlik ihaleleri ile ilgili olarak Başkan Akdemir’e kanal kazanın az, masa başında oturanın ise çok maaş aldığını belirterek, bunu değiştirilmesini ve emekçinin hakkını gözetilmesi gerektiği uyarısında bulundu. Akdemir’de bu kritere dikta edildiğini ifade etti.

 

MUHARREM AKDEMİR VE MEVLÜDE YALÇINER BİRBİRİNDEN KARŞILIKTLI ÖZÜR DİLEDİLER

MHP Grup Sözcüsü Mevlüde Yalçıner’de, iki oturum öncesinde Başkan Akdemir ile kendisi arasında yaşana olaydan sonra, Başkandan özür beklediğini belirtti.

Başkan Akdemir’de Mevlüde Yalçıner’den özür dileyeceğini ancak Yalçıner’in de kendisinden özür dilemesi gerektiğini belirtti ve her ikisi de karşılıklı olarak bir birlerinden özür dilediler, tokalaştılar.

Mecliste yaşana bu manzara ise sevinçle karşılandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak Ekim ayı ikinci toplantı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017