AK PARTİ’DE KONGRELER KASIM AYI SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

AK PARTİ’DE KONGRELER KASIM AYI SONUNA KADAR TAMAMLANACAK

AK PARTİ’DE KONGRELER KASIM AYI SONUNA KADAR TAMAMLANACAK
Bu içerik 431 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “4 ilçenin kongresini kasım ayı sonuna kadar tamamlamış olacağız” dedi

 

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, kongre sürecini değerlendirdi.

4 ilçeni kongresini yaptıklarını ve geri kalan 4 ilçenin ise kongrelerini tarihlerini belirlendikten sora yapılacağını belirten AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, “8 ilçemizin kongresini Kasım ayında sonuna kadar tamamlamış olacağız“ dedi.

Tosun ayrıca kadın ve gençlik kollarında kongre sürecini devam etiğini belirterek kongre süreci hakkında şu bilgileri verdi.

GENEL MERKEZİMİZ 4 İLÇENİN KONGRE TARİHİNİ KISA ZAMANDA BELİRLEYECEK

“Evet bildiğiniz gibi kongre sürecimiz şu anda devam ediyor. 4 ilçemizin, Ereğli, Çaycuma, Devrek ve Gökçebey’in kongreleri yaptık, ilçe başkanlarımız görevlerine başladılar mazbataların alarak. Görev taksimatları yaptılar ve şu anda 4 ilçemizde çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor Kongresi yapılmayan 4 ilçemiz var; merkez, Kilimli, Kozlu ve Alaplı. Bunlarla ilgilide genel merkezle olan görüşmelerimiz yapıyoruz. Kısa zamanda bunlarında kongre tarihini belirleyerek 8 ilçemizin kongresini Kasım ayında sonuna kadar tamamlamış olacağız. Bildiğiniz gibi 4 ilçeni 3 tanesi ikisi görevden el çektirilmişti ve bir tanesi de istifa etmişti. Şimdi bunlarla ilgili çalışmalar devam ediliyor. son noktaya gelmek üzere. Genel merkezimizle yatığımız görüşmeler devam ediyor. Ona göre de o ilçelerinizin tarihlerini de ilçe seçim kuruluna bildirerek ilçelerimizin kongrelerin en kısa zamanda yaparken kasım ayı sonu akada tüm 8 ilçemizin bitmiş olacak.  Alaplı ile ilgili genel merkezimiz çalışmasını yapılıyor. Genel merkezimizin yapacağı çalışmaya göre kısa zamanda kongre tarihleri beli olacak. Büyük bir ihtimale önümüzdeki ünlerde bu hafta sonu yada önümüzdeki hafta sonu bir çalışma yapılır. Çünkü genel merkezde 81 il ve 960 ilçemiz ile ilgili çalışma var. Mesela bu hafta yapılacak ilçelerimizin Türkiye genelinde ki ilçelerimizin tarihleri beli oldu. Bunlar peyderpey düzenleniyor. Çünkü teşkilat başkanları ve kurucu genel Başkanımız Sayın Erdoğan bu arkadaşlarımızla görüşerek. İstifa eden il başkanları ve ilçeler olsun bunlarla olan görüşmeler zaman aldığı için sırasıyla bunar yapılıyor. Geçen nafta ve bu hafta başında ilk önce illeri tamamlamaya çalışıyorlar. Bunu için bu 4 ilçe ileri tarihe kaldı ama o da yakın zamanda olacak”

KADIN VE GENÇLİK KOLARI KONGRE SÜRECİ DEVAM EDİYOR

Kadın ve Gençlik Kolları kongre süreciyle ilgili bilgide veren AK parti İl Başkan Zeki Tosun şunları ifade etti.

“Tabibiz burada aynı zamanda hem kadın kollarınızın hem de gençlik kollarımızın kongreli devam ediyor. Nüfusu 100 binin üzerinde kadın kollarında ve gençlik kollarında temayül yoklamaları yapılıyor. Genel merkezden gelen il koordinasyonu vasıtasıyla. Diğer ilçelerimiz de biz kadın ve gençlik kollarımızla beraber bir çalışma yapıyoruz. Tabi bunları yaparken milletvekillerimiz ve teşkilatlarımız ile beraber kongrelerimiz olan yönetim ve başkanları seçerekten onlarında önümüzdeki günlerde kongrelerini yapacağız, İlçelerimizin gençlik ve kadın kolları.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak ak parti il başkanı zeki tosun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017