CHP'li üyelerden MAVİ LİSTE'ye destek

CHP'li üyelerden MAVİ LİSTE'ye destek

CHP'li üyelerden MAVİ LİSTE'ye destek
Bu içerik 738 kez okundu.

CHP Merkez İlçe delege seçimleri Cumartesi-Pazar günleri yapılacak.

CHP delege seçimlerine iki gün kala "üye iradesine saygı" sloganı ile yolan çıkan Mavi Liste'ye destek çığ gibi büyüyor.

CHP Üyesi, eski sendikacı ve siyasetçi Ruşen Çimen, bir grup CHP üyesi adına yaptığı açıklamada " Mavi Liste'ye biz de destek veriyoruz. Üye iradesine saygı, demokrasi ve adalet bizim de değişmez ilkemizdir. Partimizi, birkaç kişinin hegomanyasından kurtarmak, üye iradesini hakim kılmak, temsil mevkiinde üyelerimizin tercih ettiği yöneticilerin bulunması için bizimle aynı görüşleri paylaşan CHP üyesi arkadaşlarımızla birlikte Mavi Liste'ye destek vereceğiz" şeklinde konuştu.

 

CHP gibi, demokrasiyi ve parti içi demokrasiyi ilke edinmiş bir siyasi partinin, çeşitli ayak oyunları ile birkaç kişinin tekelinde bırakılamayacağını vurgulayan Ruşen Çimen, " Geçmişte de örneklerini gördük. Merkez İlçe Kongresi'nde aday oldum. Kongre salonunda divan başkanı tarafından konuşma hakkı verilmedi. Adaylığını açıklayan bir CHP üyesi, kongre salonunda konuşamayacak da nerede konuşacak? Aynı zihniyet, şimdi yine parti yönetimini elinde tutmak üzere elinden gelen çabayı gösteriyor. Bizler de bu kez, bu köhnemiş siyaset anlayışının değil, yeni ve üye iradesini yansıtan siyaset anlayışının yönetimlere seçilmesi için Mavi Liste'ye destek vereceğiz. Bütün CHP üyelerini de, kendi iradelerine saygı adına Mavi Liste'ye destek vermeye davet ediyoruz" dedi.

(Haber Merkezi)

 

chp ruşen çimen haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017