“CAVİT ZÜLFİKAR İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

“CAVİT ZÜLFİKAR İÇİN GEREKEN YAPILACAK”

“CAVİT ZÜLFİKAR İÇİN GEREKEN YAPILACAK”
Bu içerik 320 kez okundu.

Cumhuriyet Halk partisi İl Başkanı Ahmet Altun, Mecliste küfreden CHP’li Zonguldak Belediye Meclis Üyesi Cavit Zülfikar için gereken yapılacaktır” dedi.

Küfür olayını asla hoş görmediklerini ve buna kesinlikle kaşı olduklarını belirten Ahmet Altun, Cavit Zülfikar ile görüşeceğini ve ona göre tüzükteki maddeyi uygulayacaklarını kaydetti.

Başkan Ahmet Altun, "Zonguldak Belediye Meclisi Zonguldak’ın üç siyasi görüşünün kapsayan elemanlardan oluşuyor. Bunlar Zonguldak’ın mozaiğidir. Zonguldak Belediye meclisinde de gündemde olan konular görüşülür. Gündemdeki konular görüşülürken veya bittikten sonra belediye meclis üyesi Cavit Zülfikar ve Abdullah Karagüzel arasında yaşanan bir tatsız olay gelişiyor. Ben Cumhuriyet Halk Partisi il Başkanı olarak kurumsal yapıdan geldiğim için kuralların dışına çıkan her türlü olaya karşıyım. Yani doğruyu bulabilmek için gündemdeki konular enine boyuna tartışılır. Ancak burada küfürleşmek fiili durum yaratmak kesinlikle olmaz ve bunun şiddetle reddederim. Gereği neyse onun yapılması için elimden geleni yaparım. Zaten basından öğrendiğim kadarı ile Abdullah Karagüzel, Cavit Zülfikar hakkında mahkemeye başvurmuş. Ben de konuyu ilgili arkadaşlarımla görüşüp Cavit beyi de çağırarak kendisinden konu hakkında bilgi alacağım. Kendisini bu konuda uyaracağım. Netice itibariyle hiç kimse Zonguldak’ı ilgilendiren konular görüşülürken birisine hakaret edemez. Herkes görüşüne açıkça söyleyebilir ve bunun kuralları bellidir. Küfür eden de, ne gerekiyorsa gereken cezayı alır. Cavit Zülfikar'ın görüşüne başvuracağım. Zülfikar'ın, Karagüzel'e küfür ettiği görüntüler ve buna benzer şahitler de var. Tüzükte ne gerekiyorsa gereği yapılacaktır" dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak son dakika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017