CAMİ, ŞEHİR VE MEDENİYET KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

CAMİ, ŞEHİR VE MEDENİYET KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ

CAMİ, ŞEHİR VE MEDENİYET KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ
Bu içerik 344 kez okundu.

Zonguldak’ta konferans veren Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman’a Zonguldak Valisi Ahmet Çınar ile İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı, çiçek ve Devrek bastonu takdim ettiler.

 

1-7 Ekim “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” kapsamında Zonguldak Müftülüğü tarafından “Cami, Şehir ve Medeniyet” konulu konferans düzenlendi.

Müftülük konferans salonunda gerçekleşen konferansa Zonguldak Vali Ahmet Çınar, Zonguldak İl Müftüsü Rüstem Can, daire amirleri, STK ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda din görevlisi katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlamış olduğu Cami, Şehir ve Medeniyet konulu sinevizyon gösterimi izlendi. 

İl Müftüsü Rüstem Can’ın yaptığı açılış konuşmasının ardından Erzurum Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Ağırman, Cami, Şehir ve Medeniyetin inşasına ve imarına değinerek din görevlilerinin haftasını tebrik etti. 

Program Prof. Dr. Ağırman’a hediye takdimiyle son buldu.

Vali Ahmet çınar ve Emniylt müdür Ahmet Metin Turarlı, Ağırma’a çiçek, madenci heykeli ve Devrek bastonu takdim ettiler.

 

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak konferans
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017