“TAHLİYE OLMADAN DA ONARIM YAPILABİLİR”

“TAHLİYE OLMADAN DA ONARIM YAPILABİLİR”

“TAHLİYE OLMADAN DA ONARIM YAPILABİLİR”
Bu içerik 709 kez okundu.

Fevkani Köprüaltı esnafı, tahliye olmadan işyerlerini bakım ve onarım yapılmasını istiyorlar.

Zonguldak’ta 60 yıllık ömrü olan Fevkani Köprüsü altına bulunan 96 esnafın köprünün bakım ve onarımı nedeniyle işyerlerinden çıkartılması söz konusuydu.

Zonguldak belediye Meclisi’nin dün yapılan Ekim ayı birinci meclis toplantısında Fevkani Köprü altında bulunan esnafın tahliye edilmesi maddesi MHP, AK Parti ve CHP’nin oy birliğiyle mecliste gündemden çıkarılmasına karar verilmişti. 

Bu kararı fevkani köprüaltı esnafına sorduk.

Köprü altı esnaflarından; Yılmaz Ustaoğlu, Ergin Ekşi, Tansel Yılmaz, Ömer Yazıcı, Ömer Faruk Nair ve Fuat Ercan, “İlk olarak mecliste alına kara nedeniyle mutluyuz. Doğrusuda buydu. Bizler köprünün bakım ve onarımdan geçirilmesini elbette istiyoruz. Ama şu bir gerçek ki köprünü her tarafı da çürük değil. Köprünün üstünde ki asfalt ilk önce sökülüp arızalı olan bölümler bakım ve onarımdan geçirilebilir. İşyerleri tahliye olmadan da bakım ve onarım yapılabilir ve bu mümkündür. Biz eşyalarımız çadırlara mı koyacağız. Mallarımız gece kime emanet edeceğiz. Biz tahliye olmak istemiyoruz” şeklinde görüşlerini belirtiler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak esnaf
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
KARAELMAS     2017-10-04 KÖPRÜYÜ TADİLAT YAPMAK YERİNE BİR AN EVVEL YIKILIP ZONGULDAK IN ÖNÜNÜ AÇILMASI GEREKİYOR DERE BOYUNDAN DOGRU O DÜKKANLARIN GÖRÜNTÜSÜNE BAKIN YAZIKTIR AYIPTIR HANGİ ŞEHİRDE BÖYLE ÇİRKİN BİR GÖRÜNTÜ VAR KESİNLİKLE YIKILMALI
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017