'Onlara azami Hassasiyeti göstermeliyiz'

'Onlara azami Hassasiyeti göstermeliyiz'

'Onlara azami Hassasiyeti göstermeliyiz'
Bu içerik 305 kez okundu.

Hayvan Hakları gününü kutlayan Zeki Tosun;

'Onlara azami Hassasiyeti göstermeliyiz'

4 Ekim Dünya Hayvan Hakları Günü nedeniyle açıklama yapan AK Parti İl başkanı Zeki Tosun Allah’ın “Sessiz Kullarım” dediği hayvanlar için herkesin azami hassasiyeti göstermesi gerektiğini söyledi.

Hayvanların yaşayan, canlı bir birey olduğunun unutulmaması gerektiğini, insanlar gibi yeryüzünde tüm hayvanlarında yaşama hakkı bulunduğunu dile getiren Zeki Tosun, Zevk ve gösteriş isin hayvan beslenme çabasına girilmemesi gerektiğini, her kesin bakabileceği oranda hayvan sahibi olması ve hiçbir hayvanın sokağa bırakılarak kaderine terk edilmesinin doğru olmadığını dile getirdi.

Tosun açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Unutulmamalıdır ki Hayvanlarında biz insanlar gibi yaşama hakkı bulunmaktadır. Yüce Allah kitabında “Hayvanlar Benim Sessiz Kullarımdır” diyerek, biz insanların hayvanlara, dolayısı ile tüm canlılara sevgi ile yaklaşmamız konusunda bizleri uyararak onlara iyi bakmamızı, onların haklarına sahip çıkıp korumamız gerektiğine işaret etmiştir.

Bu yüzden dir ki, gerek evlerimizde, gerekse çevremizde baktığımız, beslediğimiz hayvanlara sahip çıkıp onları koruduğumuz gibi, Sokak hayvanlarına da sahip çıkıp onların hakkını korumalıyız. Hayvanlara da sevgi ile, hoşgörü ile yaklaşmalıyız. Özellikle Sokak hayvanları başta olmak üzere hiçbir hayvana eziyet edip hor yaklaşımda bulunmamalıyız. Yaklaşmakta olan Kış ayı nedeniyle sokak hayvanlarının sıcak yuvaya ve ilgiye ihtiyaçları olduğunu unutmamalıyız. Fırsat buldukça hayvanları sevmeliyiz ve onların günlük ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmalıyız. Bakabileceğimiz hayvanları sahiplenmeliyiz. Bakamayacak olduğumuz hayvanları alıp sonra da sokağa bırakmamalıyız. Bu vesile ile 4 Ekim Dünya Hayvan Hakları gününü kutlar, başta sokak hayvanları olmak üzere tüm hayvanlara ve canlılara azami hassasiyeti göstermeliyiz.’

zonguldak haberleri haber son dakika haberi ak parti zeki tosun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017