"MAVİ Liste'ye sahip çıkalım"

"MAVİ Liste'ye sahip çıkalım"

Bu içerik 2428 kez okundu.

Demokrasi ve Adalet Listesi'nden tüm CHP üyelerine çağrı

"MAVİ Liste'ye sahip çıkalım"

*** CHP Merkez İlçe delege seçimlerine sayılı günler kala, " Demokrasi ve Adalet Listesi" adı altında buluşan CHP üyeleri tarafından basın açıklaması yapıldı. Demokrasi ve Adalet Listesi'nin MAVİ LİSTE ile seçimlere katılacağı bildirilen açıklamada, tüm CHP üyelerine çağrıda bulunularak, Mavi Liste'ye sahip çıkılması ve üye iradesinin üstünlüğünün kanıtlanması istendi.

*** CHP Merkez İlçe yönetimine sert eleştiriler yöneltilen açıklamada, seçimlerle ilgili bilgilerin üyelerden gizlendiği vurgulanarak, " Merkez İlçe yönetiminin perde arkasında kimler olduğunu biliyoruz. Atatürk'ten emanet partimizi dizayn etmek isteyen birkaç eski karanlık siyasetçinin tahakkümünden partimizi ve merkez ilçe yönetimini kurtarmak için hep birlikte mücadele edeceğiz" ifadeleri kullanıldı.

Mavi Liste ile Merkez İlçe delege seçimlerine katılacak CHP üyelerinin açıklamasında şu görüşlere yer verildi :

 

" Çok değerli Cumhuriyet Halk Partililer,

Hafta sonu yapılacak olan delege seçimlerine, "Demokrasi ve Adalet Listesi" olarak, "MAVİ" liste ile katılıyoruz.

"Böyle gelmiş böyle gitmez diyen" tüm üyelerimizi, hafta sonu yapılacak delege seçimlerine katılmaya, "üye" iradesinin herşeyin üzerinde olduğunu bir kez daha kanıtlamaya davet ediyoruz.

 

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri ve devrimleri ışığında güçlü bir yönetim anlayışı oluşturarak partimizi Türkiye'de iktidar  yapmak için hep birlikte yeni bir siyaset anlayışıyla yola çıkıyoruz.

 

Seçimlerin şeffaf, demokratik, adalet, hak ve hukuk çerçevesinde gerçekleşmesi için, üyelerimizin en doğal hakkı olan, sandıkların mahallelere kurulması talebini yok sayan mevcut yönetim zihniyeti artık değişmelidir.

 

Seçimlerin nerede, hangi saatte yapılacağını seçimden 15 gün önce askıya çıkarmaları, ilan etmeleri gerekirken hala bu bilgileri üyelerimizden gizlemektedirler.

 

Genel Merkez'den edindiğimiz bilgi doğrultusunda, seçimlerin nerede, hangi saatte yapılacağını bizler kendimiz öğrenip, üyelerimizle paylaştık.

 

Yaşlısı, hastası, hamilesi, engellisi dahil 1800 üyemizin bulunduğu 10 mahallenin sandıklarını, 5.katta bulunan ilçe binasında 2 saatin içine sıkıştırarak sandıkları kurmayı planlayan bir zihniyetin amacı üyelerine eziyet etmek ve bir önceki kongre sürecinde yaşanan sandık oyunlarını rahatlıkla yapmak planlarından  başka ne olabilir.

 

Mevcut yönetimin sandıkları üyelerin önünden kaçırmak için ve seçimlere katılımı azaltmak için yaptığı bu anti-demokratik uygulamaları kınıyoruz.

 

Merkez İlçe yönetiminin perde arkasında kimlerin yönettiğini biliyoruz. Atatürk'ten emanet partimizi dizayn etmek isteyen birkaç eski karanlık siyasetçinin tahakkümünden partimizi ve merkez ilçe yönetimini kurtarmak için hep birlikte mücadele edeceğiz.

 

Gün, inançla bu zihniyete karşı cesaretle mücadele etme günüdür.

 

Siyaseti birilerini milletvekili ya da belediye başkanı yapmak için değil, sosyal demokrasiyi iktidar yapmak için, topluma hizmet eden bir anlayışı inşa etmek için, parti içi demokrasiyi savunan tüm üyelerimizi sandığa giderek "MAVİ" listeye sahip çıkmaya davet ediyoruz.

 

CHP yönetimlerini elinde tutmak için, ahbap-çavuş ilişkisiyle her yol mübahtır anlayışıyla üye iradesini yok sayanlara, yöntem ve yönetim şekilleri belli olan bu zihniyete karşı "ARTIK YETER" demek için...Tüm üyelerimizi "Demokrasi ve Adalet listesi" etrafında buluşmaya "MAVİ" listeye oy vermeye davet ediyoruz.

Saygılarımızla"

zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017