“Lay lay lom peşindeler”

DSP Genel Başkanı Aksakal, muhalefet partilerini topa tuttu..

“Lay lay lom peşindeler”
Bu içerik 400 kez okundu.

Cumartesi günü Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen DSP Karadeniz Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda yaptığı konuşan Demokratik Sol Parti Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP ve MHP’yi  isim vermeden eleştirerek, “Ülkenin güneyinde bir aşiret reyisi, 'Devlet kuracağım.' diye ayağa kalkıyor, benim parlamentomdaki muhalefet partileri 'lay lay lom' peşindeler. Tek merkezden yönetilen bir parlamentoyla karşı karşıyayız. Türkiye'nin acilen düzgün, dirayetli, milliyetçi bir siyasetin hakimiyetine ihtiyacı var. O irade de bugün sadece ve sadece Demokratik Sol Parti'dedir" dedi

Türkiye çapında örgütlerini güçlendirmek için çalışma yaptıklarını belirten DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, “Derdimiz hiçbir zaman parlamentoya milletvekili olarak gidip, 'Devletten aylık, Allah'tan sağlık' beklentisi olmadı. Siyasete başladığımız andan beri ve bugün de dahil Bülent Ecevit'in bize öğrettiği o demokratik sol felsefe ilkeleri çerçevesinde devlete sahip çıkma, bu toprakların üzerinde yaşayan insanları mutlu ve müreffeh yaşatma kaygısıyla siyaset yapıyoruz. O zaman bugün Türkiye'nin içine düşürüldüğü bu badireden çıkabilmesinin tek yolu DSP'nin iktidarıdır. Çalışmalıyız, başka çaresi yoktur." İfadelerini kullandı.

DSP olarak 2019’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlık bahabında örgütlerin güçlendireceklerini belirten Önder Aksakal, Türkiye’yi karış karış gezdiklerini söyledi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

GMİS zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017