AK Parti aşure dağıttı

AK Parti aşure dağıttı

AK Parti aşure dağıttı
Bu içerik 410 kez okundu.

AK Parti İl Kadın Kolları tarafından halka aşure dağıtıldı.

Milletvekili Hüseyin Özbakır ve İl Başkanı Zeki Tosun, da AK kadınlarla birlikte halka aşure dağıttılar.

 

 

 

AK Parti İl kadın kolları tarafından halka aşure dağıtıldı

Merkez Çarşısı önünde gerçekleştirilen aşure dağıtım etkinliğinde, AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır, İl Başkanı Teki Tosun. İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman ve kadın kolları üyeleri vatandaşlara birlikte aşure dağıttılar.

ARIMAN: HALKIMIZLA BİR ARAYA GELMEKTEN MUTLUYUZ

İl Kadın Kolları Başkanı Züleyha Arıman, “Bugün muharrem ayının 10 gün ve aşure günü tüm müslümanlar için çok önemli bir gün. Bizde bugün vatandaşlarımızın muharrem ayını 10’unu kutlayalım istedik hem de onlarla bir araya gelelim istedik. Bu bir gelenek hale geldi. 3-4 yıldır da dağıtıyoruz. Güzelde oluyor. Vatandaşlarımızla iç içe güzel bir diyalog oluyor bir yardanda. Şansımıza hava da açtı” dedi.

Kongre süreci hakkında açıklama yapan Züleyha Arıman, “Önümüzde önemli bir süreç var. Bizler şu an buradan Ereğli’ye gideceğiz ve genel merkezimizden koordinatörlerimiz geldi.  Onlara mülakata gereceğiz. Biz de ilçelerimiz tamamlamaya çalışıyoruz. Büyük kongreye hazırlık yapıyoruz. 2019 seçimlerine” ifadelerini kullandı.

ZEKİ TOSUN: TÜM İSLAM ALEMİNİN VE VATANDAŞLARIMIZIN MUHARREM AYINI KUTLUYORUM

AK Parti İl Başkanı Teki Tosun’da, “Bugün bizim özel günlerimizden biri. Mübarek muharrem ayı ve aşure dağıtıyoruz. Muarem ayı biliyorsunuz dinimizde dört önemi aydan bir tanesidir. Bugünde aşure günümüz ve çok kıymetli kadın kolları başkanımız ve yönetimi ile beraber milletvekilimiz de var onlarla beraber etkinlik düzenledik. Şu anda onu yapıyoruz. Ben tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın muharrem ayını kutluyorum. Muharrem ayı birlik ve beraberliğin kaynaşmanın en güzel olduğu günlerdir. Rabbim birliğimizi ve beraberliğimizi her zaman daim eylesin diyorum.” Diye konuştu.

ZEKİ TOSUN: GÖREVDEN ALMAK GENEL MERKEZİMİZİN KARARIDIR

Gazetecilerin görevden alınan; Metin Karaduman ve Mahmut Kamberoğlu ile sorusun yanıtlayan Zeki Tosun,“Tabi bu genel merkezimizin kararıdır. Biliyorsunuz kongre sürecimiz başladı. Şu ana kadar 4 ilçemizin kongresini tamamladık. Geri kalan ilçemizde çalışmalar yapılıyordu. İlçe başkanlarının istifası genel merkezimiz tarafından istenmişti. Bir arkadaşımız istifa etti ve merkez ilçe ile Kilimli ise istifa etmemişti. Bunlarla bu hafta içerisinde MKYK tarafından görevden el çektirildiler ve onlara da tebligatları yapıldı. Bu arkadaşlarımız basın açıklaması yaptılar. Bu bir bir görev değişimidir. Bugün böyle olmuştur. İleriki günlerde ne olacağı belli değildir. Benim baştan beri söylediğim bir şey var. AK Parti’de herkese görev vardır, herkes görev de olabilir. Ona bakarsanız Türkiye çapında il başkanlarımızda da istifalar oldu. Bazıları kendileri istifa etti. Bazıları görevden el çektirildi. Bu genel merkezimizin baştan seri söylediğim gibi takdiridir. Genel merkezimizle uyumlu çalışmak zorundayız. Yarın bir gün aynı şey bize de olabilir. Olmayacak diye bir şey yok. Bu genel merkezin takdiridir ve buna uymak lazım.

ZEKİ TOSUN: GÖREVDEN ALINANLARIN YERİNE ATAMA YAPILACAK

Gazetecilerin görevden alınların yerine atama olacak mı sorusunu Zeki Tosun, “Kasım ayı sonuna kadar kongrelerimizin bitmesi gerekiyor. Büyük bir ihtimalle genel merkez gelir ve bu ilçelerde bir çalışma yapar. Ona göre de atama yapılan kişi zaten kongreye götüren kişi olacaktır büyük bir ihtimale. Genelde il başkanlıklarına da aynı şey yapıldı. Onu için önümüzde ki günlerde yapılacak çalışmaya göre bu ilçelerimizin kongre süreçleri ve kongre tarihleri de beli olacaktır” diyerek cevapladı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak haberleri ak parti hüseyin özbakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017