“Talihsiz bir açıklama”

“Talihsiz bir açıklama”

“Talihsiz bir açıklama”
Bu içerik 1127 kez okundu.

MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy’dan DSP Genel Başkanına sert cevap

 

Partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “5 bin ülkücü savaşa hazır” açıklamasını eleştirerek, “Ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Bu ülkenin, bu devletin şanlı ordusu bitmiş yok olmuş da senin çapulcularına mı kaldı Türkiye Cumhuriyeti!” diyerek tepki göstermişti.

Bu açıklamaya da MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy ise sert tepki gösterdi.

DSP Genel başkanını ülkücüler üzerinden reklam yapmakla eleştiren Niyazi Kıransoy, şunları söyledi
ÜLKÜCÜLER ÜZERİNDEN REKLAM YAPIYOR

“Türkiye’nin yönetimine talip bir partinin genel başkanının ülkücülere ‘Çapulcu’ demesi talihsiz bir açıklamadır. Belli ki bu sayın başkan ülkücülerle alakalı hiçbir bilgiye sahip değil. Ülkücü hareketin mensupları devlet ve vatan tehlikeye düştüğünde gereğini birinden her hangi bit direktif almaksızın harekete geçen vatansever insanlardır. Netice itibari ile Kerkük misak-i milli sınırlarımız içerisinde, uluslararası anlaşmalarla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin belirli hakları olan bir vatan parçasıdır ve üzerinde Türkmen kardeşlerimiz büyük bir oranda yaşamaktadır. Onların sıkıntıya düşmesi bizi derinden yaralamıştır. Netice itibariyle ülkücüler harekete geçmiştir. Sayın genel başkanımız bunu beyan etmiştir. DSP Genel Başkanı MHP’yi ve ülkücüleri kullanarak reklam yapmaya çalışıyor. Talihsiz bir açıklamadır. Bunun üzerine çak fazla şey söylemek istemiyorum, doğruda bulmuyorum”

BÜLENT ECEVİT’İN KOLTUĞUNDA OTURUYOR FARKINDA DEĞİL

Bülent Ecevit’in MHP ile 57.Hükümetin kurulmasında çok yoğun çaba sarf ettiğini belirten MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, “Sayın DSP genel başkanı aynı zamanda Bülent Ecevit’in koltuğunda oturmaktadır. Aynı zamanda 57. Hükümet dönemi Ecevit’in başkanlığımda olan bir hükümettir MHP ile Sayın Ecevit’in ilişkisi Türkiye ye örnek bir ilişkidir Türkiye de sosyal barışın saplanmasına büyük katkı olmuştur ve kendisinde hangi koltukta oturduğunun farkında değil. Bülent Ecevit bunun çok farkındaydı ve hükümetin kurulmasında çok yoğun çaba sarf etmişti. Ülkücü harekette kendine düşen özveriyi yapmış ve 57.Hükümetin kurulmasına kattı sağlamıştır. Ve ülkeye yararlı bir hükümet olmuştur 57.Hükümet. O günlere bakacak olursak Sayın DSP Başkanı o günlerde ya partide değildi ya Bülent Ecevit’in hayatını bilmiyor ya da dediğim gibi ülkücü hareketi tanımıyor” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak mhp merkez ilçe başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017