DSP GENEL BAŞKANI ÜLKÜCÜLERE ÇAPULCU DEDİ

DSP GENEL BAŞKANI ÜLKÜCÜLERE ÇAPULCU DEDİ

DSP GENEL BAŞKANI ÜLKÜCÜLERE ÇAPULCU DEDİ
Bu içerik 702 kez okundu.

Zonguldak’ı ziyaret eden DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, ülkücüler için çapulcu dedi.

Partisini il başkanlığında basın toplantısı düzenleyen DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, ülke gündemini değerlendirdi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Barzani'nin referandumu ile ilgili olarak, "En az beş bin ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Türkmenler sahipsiz ve yalnız değildir, acı verici etnik soykırıma, vatansızlığa da asla terk edilmeyeceklerdir. Kararımız kesin, duruşumuz net,” ifadesini kullanmıştı.

Zonguldak’ta düzenlediği basın toplantısında Irak referandumunu değerlendiren DSP Genel Başkanı Aksakal, ayrıca HP ve MHP’yi de sert sözlerle eleştirdi.

CHP için, Ana muhalefet partisi CHP kendi derdine düşmüş, kongre panayırlarında delege pazarlıklarıyla meşgul” diyerek eleştirirken, MHP içinde,, “Parlamentoda biliyorsunuz bir de “dibek dövenin hınk deyicisi” bir parti daha var. Kendi içinde paramparça vaziyette AKP’ye tam olarak entegre olmuş, güneşe ateş taşırmış.. buzdan ateş yakarmış.. ‘Milliyetçi Hezimet Partisi’.  Beş bin elemanı varmış savaşacak. dedim ya milli hezimet.

Ağzından çıkanı kulağı duymuyor. Bu ülkenin, bu devletin şanlı ordusu bitmiş yok olmuş da senin çapulcularına mı kaldı Türkiye Cumhuriyeti!” diyerek tepki gösterdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak dsp genel başkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017