ZTSO sertifika töreni düzenledi

ZTSO sertifika töreni düzenledi

ZTSO sertifika töreni düzenledi
Bu içerik 559 kez okundu.

Çağrı merkezi personeli teorik ve pratik eğitimlerini tamamlaya kursiyerlere sertifikaları törenle verildi. Zonguldak Tso Başkanı Metin Demir, “kadınların istihdamının arttırılması ile ilgili çalışmalarımız devam edecek” dedi

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası ile Bülent Ecevit Üniversitesi Çaycuma Meslek Yüksek Okulu ortaklığı ile "Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı" kapsamında yürütülen ve 100 kadına çağrı merkezi personeli eğitimi verilen Kara Elmas Diyarının Keşfedilmemiş Cevherleri İş Hayatında projesi sertifika töreni ve kariyer günü etkinliği Dedeman Otel'de düzenlendi.

Nisan ve Mayıs aylarında verilen eğitimlerin ilk ayağında çağrı merkezi personeli teorik ve pratik eğitimleri tamamlanmış, kursiyerler 3 hafta teorik, 1 hafta da pratik olmak üzere 1 ay eğitim almışlardı. Pratik eğitimler ise proje kapsamında teknik kapasitesi yükseltilen Çaycuma MYO Çağrı Merkezi Bölümü Laboratuarında gerçekleşmişti. 

Tamamlanan çağrı merkezi personeli eğitimlerinden sonra kursiyerlerin iş yaşamına hazırlık eğitimlerine geçilmiş ve bu eğitimler kapsamında kursiyerlere iş disiplini, zaman yönetimi, ekip çalışması, iş başvurusu yapma, mülakat teknikleri, sosyal güvenlik hakları, cv hazırlama, iş arama desteği veren kurumlar ve bu kurumlara başvuru yapma konularında eğitimler verilmişti.

Düzenlene törende ilk konuşmayı BEÜ Öğretim Görevlisi Ümit Düzmez yaptı.Düzmez konuşmasında, “Karaelmas diyarını incileri sertifika töreni hoş geldiniz. Günlük hayatımızın en önemli kısmı haline gelen çağrı merkezleri firmalar bazında etkili bir yol olmuştur. Kurumsal firmalar dışarıdan çağrı merkezi almaya yönelmişlerdir. Bu sektörde dünya genelinde 11.5 milyon kişi çalışmaktadır. Türkiye’de binlerce kişi bu meslekte istihdam edilmektedir. Gelişme aşamasında olan bu sektörümüz ses getirmeye başlamıştır.  Gerçekleştirdiğimiz proje ile 18-28 yaş arasında ki kursiyerlerimiz 4 hafta eğitim almışlardır. Kursiyerlerimiz teorik olarak ta çağrı almışlardır ve kursiyerlerimiz sertifika almaya hak kazanmıştır” dedi.

Törende ikinci olarak ta Zonguldak TSO Akademik Danışmanı Doç. Dr. Ferdi Kesioğlu, konuşmasında, “İlimiz uzun yılandır tek sektör çatısı altında pek çok sektörde araştırma yapılırken odamız tarafından yapılan başvuru sonucu eğitimlerimiz başladı. Sektörel çeşitliliğe yardımcı olduğu için metin Demir’e teşekkür ediyoruz”^ifadelerini kullandı.

Ardından kursiyerlere Zonguldak Belediye Başkan Vekili Mehmet İzzet Türkçelik, Zonguldak ticaret ve sanayi Odası Başkanı Metin demir, Zonguldak TSO Meclis başkanı Zafer Sağlam, Zonguldak Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, İl Müdürü Gönül Demirsu, TSO kadın girişimciler kurulu  üyeleri, TSO yönetim kurulu üyeleri, BAKKA ve KOSGEB yetkilileri, BEÜ Öğretim görevlileri ve davetliler tarafından sertifikaları  verildi. 

Sertifikaların dağıtılmasından sonra kursiyerlerle birlikte toplu resim çektirildi.

DEMİR: 100 GENÇ VE İŞSİZ KIZIMIZA ÇAĞRI MERKEZİ OPERATÖRLÜĞÜ EĞİTİMİ VERDİK

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Demir yaeptağı açıklamada, “11 aydır devam eden ve sona yaklaşan projemiz kapsamında 100 genç ve işsiz kızımıza Çağrı Merkezi Operatörlüğü eğitimi verdik ve sertifikalarını dağıtıyoruz. Bugün aynı zamanda eğitimlerini tamamlayan kursiyerlerimizi sektör işverenleri ile bir araya getiren bir kariyer günü toplantısı düzenliyoruz. Proje boyunca düzenlediğimiz paneller ve çalıştaylarla kadın istihdamının önemine vurgu yaptık. Özellikle bu proje kapsamında eğitim alan bir çok kızımız çağrı merkezi sektöründe çalışma fırsatı buldu. Kadınların istihdamının arttırılması ile ilgili çalışmalarımız devam edecek. Törenimize katılanlara teşekkür ediyoruz" dedi.

Zonguldak TSO Meclis Başkanı Zafer sağlam’da, böyle bir organizasyona ima atmanı gururunu yaşadıklarını kaydetti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak TSO Metin demir
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017