Orman Yollarının Kalitesi Her Geçen Gün Artıyor..

Orman Yollarının Kalitesi Her Geçen Gün Artıyor..

Orman Yollarının Kalitesi Her Geçen Gün Artıyor..
Bu içerik 525 kez okundu.

 

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünce Ormancılık hizmetlerinin verimli bir şekilde yürütülebilmesi, ormanı koruma, orman yangınları ile hızlı ve etkili mücadele edebilmek için 2017 yılı yatırım programlarında bulunan yeni orman yolu yapımı, orman yollarında; büyük onarım, üst yapı ve sanat yapısı faaliyetleri başarı ile gerçekleştiriliyor.

  

Orman Yolları yatırım programlarına ilave olarak Bölge Müdürlüğü’nce 2017 yılı içerisinde yatırım program hedefleri doğrultusunda Orman Yolları yapım ve ıslah çalışmaları kapsamında 2017 yılı sonuna kadar 213 km üst yapı çalışması tamamlanmış olacak.

 

Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel  orman yolları üst yapı çalışmaları ile ilgili olarak “Orman yollarımızın üst yapılarının tamamlanması ile yol görüşü ve ulaşımı kolaylaştırmanın yanı sıra zaman ve maliyet tasarrufunun sağlandığını, Bartın, Karabük ve Zonguldak illerini kapsayan % 59’u ormanlarla kaplı Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğümüzde orman içi yollar orman yangınına müdahale, fidan üretimi ve fidan dikimi gibi ormancılık faaliyetlerini yanında orman köyleri arasında ulaşımı sağlaması açısından öznem arz ediyor. Bu yollar ayrıca arıcılığın yoğun şekilde yapıldığı bölgede arı kovanların orman içlerine kadar ulaşmasında arıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Amacımız orman yollarımızın üst yapı çalışmalarını tamamlayarak kalitesini artırmaktır.” dedi.

 

ahmet sırrı beşel orman bölge zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017