Artvinliler buluşuyor

Artvinliler buluşuyor

Artvinliler buluşuyor
Bu içerik 314 kez okundu.

Türkiye’deki tüm Artvin sosyal yardımlaşma dernekleri 15 Ekim’de İzmit’te bir araya geliyor.

 

Türkiye çapında 81 ilde bulunan Artvin soysa dayanışma ve yardımlaşma dernekleri 15 Ekim’de İzmit’te bir araya gelecek.

Zonguldak’ta kurulu bulunan Artin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu, 15 Ekim’de tüm yurt genelindeki hemşehri dernek başkanlarını ve yöneticilerin bir araya geleceği toplantı gerçekleştireceklerini söyledi.

TOPLANTIDA ARTVİNLİLER OLARAK SORUNLARIMIZI DİLE GETİRECEĞİZ

Zonguldak Artvinler Derneği olarak Türkiye'de bulunan Artvinler dernekleri ile ortak çalışmakta olduklarını belirten Osman Bekaroğlu, “İstanbul'da bulunan Artvinliler hizmet Vakfı bizleri davet etmiştir. Türkiye'de ki bütün Artvinliler 15 Ekim de İzmit’te buluşacaktır. Gerekçesi hem yeniden bir dayanışma hem Artvin’de ki olan olaylarla ilgili Cerrahtepe ile ilgili sonuçlara bakacağız ve bir değerlendirme yapacağız. Hep birlikte bir karar alıp, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni (TBMM) ziyaret edeceğiz. Artvin'in sorunlarını gündeme getireceğiz” ifadelerini kullandı.

YAZ ETKİNLİKLERİ DÜZENLEYECEĞİZ

İlerleyen günlerde Zonguldak’ta yaz etkinlikleri düzenlemeyi hedeflediklerini belirten Artin İli Sosyal Dayanışma Derneği Başkanı Osman Bekaroğlu, “İlerleyen günlerde Zonguldak'ta da yaz etkinliklerimiz olacaktır bugüne kadar yapmak isteyip ama yaşanan terör olayları ve şehitlerimizden dolayı etkinlikleri ertelemiştik. Üyelerimizin talepleri üzerine ilerleyen günlerde Zonguldak'ta bu etkinlikleri gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017