Türkiye’ye örnek uygulama Zonguldak’ta başladı

Türkiye’ye örnek uygulama Zonguldak’ta başladı

Türkiye’ye örnek uygulama Zonguldak’ta başladı
Bu içerik 365 kez okundu.

İşitme engelli vatandaşlarımız artık aile sağlık merkezlerinde iletişim sorunu yaşamayacak

 

Zonguldak İl halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından il genelinde bulunan toplam 68 aile sağlığı merkezinde görev yapan 71 sağlık personeline işaret dili eğitimi verildi.

Zonguldak İl Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Fatih Akça, başlattıkları proje kapsamında Merkez ve ilçelerde bulunan 68 aile sağlığı merkezinde görev yapan toplam 72 sağlık personeline işaret dili eğitimi verdiklerini belirterek, “Artık ilimiz genelinde bulunan işitme engelli vatandaşlarımız aile sağlığı merkezlerine geldiklerinde iletişim sorunu yaşamayacaklar. Öncesinde işitme engelli vatandaşlarımız ile iletişim sorunu yaşıyorduk ve bu sorununu da bu şekilde aşmış olduk” dedi.

AR- GE Proje birimi tarafından hazırlanan ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) destekleriyle işitme engelli vatandaşların daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti alabilmeleri için "elden dile dilden günüle" adlı projemiz kapsamında işaret dili eğitimine katılan tüm aile sağlığı merkezlerimizde görev yapan 72 aile sağlığı çalışanına düzenlenen törenle katılım belgelerini verdiklerini belirten Fatih Akça, “Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan Batı Karadeniz kalkınma ajansının teknik desteği ile gerçekleştirmiş olduğumuz yaklaşık 15 gün süren ‘Elden Dile, Dilden Gönüle’ adlı projeyi tamamlamış bulunuyoruz. Zonguldak genelinde yaklaşık 3000 civarında işitme engelli vatandaşın bulunduğu biliniyor. Bu vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerini kesintisiz şekilde devam etmesi adına bu projeyi düzenledik. İletişim kopukluğu yaşamaması adına projemiz gayet başarılı olmuştur. Şu anda Zonguldak il genelinde bulunan toplam 68 aile sağlığı merkezimizde görev yapan 72 sağlık personelimiz işitme engelli vatandaşlarımızla rahatlıkla diyalog kurmalarını ve sağlık hizmetlerini almalarını sağlamış olduk" ifadelerini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Zonguldak İl halk Sağlığı Müdürlüğü Uzman Dr. Fatih Akça
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017