ZONGULDAK’TA İTFAİYE TATBİKATI YAPILDI

ZONGULDAK’TA İTFAİYE TATBİKATI YAPILDI

ZONGULDAK’TA İTFAİYE TATBİKATI YAPILDI
Bu içerik 222 kez okundu.

Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde tatbikat gerçekleştirildi.

Yangından korunma haftası kapsamında Zonguldak belediyesi itfaiye teşkilatında tatbikat düzenlendi.

Tatbikat kapsamında gelen yangın ihbarının hemen ardından çalışan alarm ile birlikte ekipler 10 saniye içinde araçlarına binerek yangın yarine hareket ettiler.

Yangın tatbikatı kapsamında ekipler çalan alarm ile birlikte araçlarına büyük bir hızla binen itfaiye erleri büyük bir takdir topladı.

ARAÇ SÜRÜCÜTLERİNE SESLENİYORUM, BİZLERE YOL VERİN

Zonguldak Belediyesi İtfaiye Müdürü İsmail Sarıaydın, yangın ihbarı alındığından itibaren yangını doğrularız. Alarma bastıktan sonra arkadaşlarımız gündüz en fazla 35 ila 40 saniye ve gece en fazla 1 dakika içerisinde yangına hazır hale gelirler. 61 personel çalışıyoruz gece ve gündüz vardiyası olarak. En uzak ulaştığımız yangın yeri Dilaver ve İnağzı Mahallesi. Buralara da en fazla 7 dakika içerisinde ulaşabiliyoruz. Şehir merkezindeki yangınları ise 2 dakika veya 3 dakika zaman diliminde ulaşabiliyoruz. Özellikle Gazipaşa trafiği ve amele birliği yolu sıkıntılı olduğundan dolayı bu bölgelerde zorluklarla karşılaşabiliyoruz. Öğle saatlerinde Gazipaşa Caddesi'nde trafik baya bir yoğunlaştı için yangın bölgesine giderken zaman zaman sıkıntılar çekebiliyoruz. Araç sürücülerine de sesleniyorum bizlere yol verin. Gece olsun gündüz olsun yangın ihbarı geldiğinde elindeki yemekleri bırakıp anında yangına müdahale için koştururlar. Vatandaşlardan ricamız yangın olan bölgenin bize adresini tam olarak bildirmelerini istiyoruz. Yangın esnasında paniğe kapılmamaları sakin bir şekilde bizleri telefonla ulaşarak adresi bildirsinler" ifadelerini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

itfaiye zonguldak haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
MUHTARLAR KONUŞUYOR 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 17 EKİM 2017