Siyaset ve Cesaret

Siyaset ve Cesaret

Siyaset ve Cesaret
Bu içerik 1150 kez okundu.

CHP Kozlu delege seçimleri yapıldı...

CHP Zonguldak Milletvekili Adayı ve Parti Okulu Bölge Koordinatörü Deniz Yavuzyılmaz'ın temsil ettiği yeni siyaset anlayışı, Fatih Mahallesi'nde yapılan seçimde, eski ve mevcut milletvekilleri, eski ve mevcut il başkanları, eski ve mevcut parti yöneticilerinin tümünün yaptığı ittifakın sadece 2 oy gerisinde kaldı. Böylelikle  CHP'nin geleceği için ne denli büyük bir umut olduğunu birkez daha  göstermiş oldu.
Hemen söyleyelim...
CHP içindeki "eski" zihniyetin, yani "küçük olsun benim olsun" zihniyetinin karşısına her yerde yılmadan, taviz vermeden tek başına büyük bir cesaretle çıkan genç bir siyasetçinin, bunca ittifaka rağmen onlara 2 oy'luk bir mesafeye kadar  yaklaşmış olması, kendileri bakımından ürkütücü bir siyasi tablo oluşturuyor.
Siyaset cesaret ister, siyaset yürek ister, siyaset kalıplaşmış, klişeleşmiş, statükocu anlayışa karşı boyun eğmeden, başını dik tutup, üyelerinde desteğiyle mücadele etmeyi gerektiren bir anlayış ister.
Kozlu Fatih Sitesi'ndeki seçim sonuçları, aynı zamanda CHP içindeki eski zihniyet ile yeni siyaset anlayışının fikir çarpışmasından doğan bir sonucu da gösteriyor.
CHP'yi sürekli kendi tekeli altında tutmak isteyen eski zihniyete karşı, elbette CHP üyelerinin de büyük desteği ile yeni siyaset anlayışının aldığı bu sonuç, belki yakın gelecekte, mesela, merkez ilçe delege seçimlerinde ortaya çıkacak büyük bir değişimin habercisi gibi sanki...
Eski kafalar kara kara düşünüyor şimdi...
" Nerden çıktı bu cesur yürek !.." diye için için hayıflananları farketmek mümkün...

*

CHP Kozlu delege seçimleri ile ilgili olarak Deniz Yavuzyılmaz'ın görüşlerini aldım...
Son derece pozitif bir bakış açısı var...
Seçim sonuçlarını parti içi demokrasinin gereği olarak yorumladığı gibi, hangi listeye oy vermiş olursa olsun, bütün üyelerin tercihini saygı ile karşıladığını ve parti için kişisel çıkarların değil, demokratik yaklaşımların egemen olmasının vazgeçilmez bir ilke olarak benimsenmesi gerektiğini vurguluyor.
CHP'den umutlu...
CHP üyelerinden umutlu...

Onca ittifaka rağmen, 2 oy'luk bir farktan oluşan seçim sonucu bunu açıkça gösteriyor.

chp deniz yavuzyılmaz zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017