ÇAYCUMA TSO DA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ÇAYCUMA TSO DA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

ÇAYCUMA TSO DA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI
Bu içerik 249 kez okundu.

Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası’nda KOSGEB KOBİGEL – KOBİ Gelişim Destek Programı “Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ’lerin Payının Arttırılması” Proje Teklif Çağrısı ile ilgili düzenlenen bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Zonguldak KOSGEB  Müdürlüğü Uzmanı Engin Erdem’in sunumu ile başlayan toplantıda KOSGEB’in imalat sanayinde KOBİ’lerin desteklenmesi için “Üretim ve İhracatta Teknoloji Seviyesi Yüksek, Katma Değerli Ürünlerin ve KOBİ’lerin Payının Arttırılması” konulu proje çağrısının Çaycuma TSO üyelerine ve diğer ilgililere detaylı olarak açıklanmıştır. Böylece Çaycuma TSO üyelerinin bu destekten daha çok yararlanılmasının sağlanması amaçlanmıştır.

Toplantıda KOBİGEL desteği olarak İmalat sektöründeki KOBİ’lerin katma değerli ve ileri teknolojili ürün üretilebilmesi, dijitalleşmesi, ihracat odaklı üretim yapısına geçişlerinin kolaylaştırılması için mühendislik ve tasarım becerilerinin geliştirilmesi amacıyla yapacakları;

- Dördüncü sanayi devrimine hazırlık: Üretimde nesnelerin interneti uygulamaları

- Orta yüksek ve yüksek teknolojili sektörlerin üretim ve ihracattaki ağırlığının arttırılması

Katma değeri yüksek üretim yapısına geçiş

- İhracat kapasitesinin arttırılması ve yeni pazarlara açılım

- Mikro ölçekli işletmelerde tasarım - mühendislik imkan ve kabiliyetlerinin geliştirilmesi ve ölçek büyütme

- Bilişim teknolojisi alt yapısının güçlendirilmesi

- Enerji verimliliğinin arttırılması

- Yeşil üretime geçiş

Konularından birini içeren projelerinin işletme başına 300.000 TL’ye kadar geri ödemesiz, 700.000 TL’ye kadar geri ödemeli olmak üzere toplam 1.000.000 TL’ye kadar destek verilebileceği belirtilerek faydalanma koşulları açıklanmıştır.

Çaycuma TSO Başkanı Rifat Sarsık toplantı sonrasında yaptığı açıklamada “imalatçı üyelerimizin yatırımlarının ileri teknolojiyi yakalayarak üstün kalite ve tasarım becerileri ile donatılmasına imkan sağlayacağını düşündüğümüz bu destekten daha fazla sayıda üyemizin yararlanması için düzenlediğimiz bu toplantıda gereken bilgiler uzmanımız tarafından aktarılmıştır. Destek için başvurular 20 Ekim’e kadar devam edecektir. Başvuru yapacak üyelerimize şimdiden hayırlı olsun.”

Zonguldak Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası KOSGEB
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017