BKM yeni sezona hazırlanıyor

BKM yeni sezona hazırlanıyor

BKM yeni sezona hazırlanıyor
Bu içerik 672 kez okundu.

Zonguldak belediyesi kültür ve Sanat Merkezi yeni sezona hazırlanıyor.

BKM Müdürü Abdullah Bakır, yeni oyunlarla, yeni konserlerle halkın karşısında olacakların ifade etti.

Zonguldak'ta gerçekten Belediye Kültür Merkezi’ne halkın yoğun ilgisini olduğunu belirten BKM Müdürü Abdullah Bakır, müzik, el beceri kursları ve tiyatro kurs kayıtlarının devam ettiğini belirterek şunları söyledi:

BİZ PLANLAMAMIZI YAPTIK, ÇALIŞMAMIZI YAPTIK

“Belediye Kültür Merkezi çalışmalarımız geçen yıl çok yoğun geçti, çok güzel günlerimiz oldu, Tiyatro olsun, konser olsun, diğer branşlarımız olsun, üniversiteye yerleştirdiğimiz gençlerimiz olsun çoğu çeşitli üniversitenin çeşitli bölümlerini kazandılar ve bizleri çok mutlu ettiler. Geçen yıl tiyatro basımda da 13 oyun oynadık. Çocuk tiyatro grubu, Genç tiyatro grubu, yetişkin oyun grubu ve benim de içinde bulunduğum BKM oyun grubu olarak güzel oyunlar sahneledik. Bu sene de çalışmalarımıza yaz ayı itibariyle başladık. Ekim ayında genç tiyatro ekibimiz Haldun Taner'in ‘Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım’ adlı oyunla halkımızın karşına çıkacaklar yine. BKM tiyatro ekibi ‘Aşk belası’ isimli oyunla 20 Ekim de halkımızın karşısında olacak. Bu sene öyle yapalım dedik. Ekim oyunda tiyatro oyunlarıyla halkımızın karşısına çıkalım istedik. Tüm halkımızı oyunlarımıza bekliyoruz. Geçen yıl resim, yağlı boya, karakalem, ebru, tiyatro, gitar, bağlama, keman, piyano gibi bölümlerde kurslarımızın kayıtlarını almaya başladık. Kayıtlarımız bir ay olmasına rağmen halkımızın gösterdiği yoğun ilgiden çok memnunuz. Zonguldak'ta gerçekten Belediye Kültür Merkezi’ne halkımızın ilgisi var. Hafta sonu burada birinin elinde gitar, birinin de piyano, 8 yaşından 70 yaşına kadar tüm halkımız burada. Halkımıza hizmet vermeye çalışıyoruz. Yine el beceri kurslarımız var bayanlarımıza yönelik halk eğitimle ortak yaptığımız. Onlar da güzel işler yapıyorlar. Kadınlar günün de olsun, Zonguldak’ın kurtuluş günü olsun yine sergilerini açacaklar. Biz planlamamızı yaptık, çalışmamızı yaptık. Dünya tiyatro günü olsun, Dünya kadınlar günü olsun çeşitli günlerde olsun tüm etkinlikleri yapacağız. Ayrıca rock grubumuz var gençlerden oluşan onlar bir kaç yerde konserler verdiler, Cezaevinde de konserler verdiler. Bu hafta yine bir konser düşünüyoruz. Bunun yanında Belediye Kültür Merkezi şiir kulübümüz önemli günlerde şiir günler düzenlediler. Yine 29 Ekim de bir şiir günü düzenlemek istiyoruz. 29 Ekim de gençlik konseri vermek istiyoruz. Yine 29 Ekim de tüm halkımızın katılımıyla yürüyüş planlıyoruz.

İnşallah bunlar hayata geçer. Daha yeni oyunlarla, yeni konserlerle halkımızın karşısında olacağız inşallah.

YENİ SALONUMUZ HAZIRLANIYOR

Eski belediye sinemasında projelendirme çalışması yapıldığını belirten BKM Müdürü Abdullah bakır, “Tabi bizim en büyük eksiğimiz Zonguldak'ta salon. Bir tek Atatürk Kültür Merkezi’nin salonu var. Bizim de butik salonumuz var küçük. İnşallah şu anda belediye sineması projelendirildi. Sinema salonu arkasında yeni bir salon yapıldığı için sene derinliği olmadığı için projelendirme yapıyoruz. Eski haline getirmeye çalışıyoruz. İnşallah bir an önce hayata geçerse bir an önce biz de tüm etkinliklerimiz burada yaparız. Biz her akşam şehrin içinde herkesin ulaşabileceği bir yer Belediye Kültür Merkezi olarak hem amatör gruplara da hizmet vermiş oluyoruz. Hem de Zonguldak’ın sosyal ve kültürel yaşamını canlandırıyoruz” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

bkm abdullah bakır
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017