“Engelli personel açığı giderilmeli”

“Engelli personel açığı giderilmeli”

“Engelli personel açığı giderilmeli”
Bu içerik 484 kez okundu.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, kamudaki engeli personel açığının giderilmesini istedi.

Devlet Personel Başkanlığı kamudaki engelli kontenjan sayısını ve hangi kurumların kaç adet engelli kontenjanının olduğunu açıkladı.

EKPSS ve KURA ile atamayı bekleyen Engelli memur adaylarının merak ettiği kamu kurum ve kuruluşlarında ne kadar engelli açığı var sorusu nihayet Devlet Personel Başkanlığının resmi verilerine göre şekillendi. 

Başkanlık tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 2017/Eylül ayı itibari ile kamu kurum ve kuruluşlarında 13 bin 441 açık engelli kontenjanı bulunmakta.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın kamuda ki personel açığının giderilmesi konusunda yaptığı açıklama için teşekkür ettiklerini belirten Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, “Bu 13 bin açıktan en az 10 bin engeli personel alınmasını talep ediyoruz ve beklentimiz bu yönde” dedi.

KAMU’DA EN ÇOK MEB’DE ENGELLİ AÇIĞI VAR

Bu sayı içerinde en büyük pay sahibi ise 7.744 sayı ile Milli Eğitim Bakanlığı oldu. Milli Eğitim Bakanlığını 1742 açık engelli kontenjan sayısı ile Diyanet Bakanlığı, 1014 açık engelli kontenjan ile Adalet Bakanlığı, 587 açık engelli kontenjanı ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, 482 açık engelli kontenjan ile de Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı kurumları takip etmekte.

Bu verilen rakamların önümüzdeki aylarda yükselebileceği de bir gerçektir.

(HABER-ERCAN DEMİR)

zonguldak Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017