Türkiye'yi ağlatan o karenin sahibi konuştu... (Videolu haber)

Madenciler “koltuklar kirlenmesin” diye oturmamıştı (Videolu haber)

Türkiye'yi ağlatan o karenin sahibi konuştu... (Videolu haber)
Bu içerik 669 kez okundu.

Zonguldak’ta maden ocağından çıkan madencilerin bindikleri minibüste “Koltuklar kirlenmesin” diye boş koltuklara oturmadığı o fotoğraf karesinin sahibi İHA’ya konuştu. 
Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesi’nde çalışan 6 maden işçisi, yerin metrelerce altında çalıştıktan sonra teknik arıza sebebiyle yaklaşık 5 kilometre uzak
ktaki Gelik Müesesese Müdürlüğünden çıktı. Yorgun ve bitkin olan işçiler yaya olarak iş yerlerine dönmek istedi. Bu sırada özel halk otobüsünün şoförü Ogün Bahar işçileri minibüsüne alarak güzergah dışı olmasına rağmen çalıştıkları iş yerine kadar bıraktı. Maden işçileri yorgun olmalarına rağmen bomboş minibüste “koltuklar kirlenmesin” düşüncesiyle boş koltuklara oturmadı. Şoförün oturmaları yönündeki sözlerine ise “Üzerimiz kirli, başkalarına bulaşır” diye yanıt verdi.

O fotoğrafın sahibi konuştu
Gelik beldesinden minibüse binen 17 yaşındaki Aslı Ertürk isimli genç kız madenciler ile birlikte bir süre yolculuk yaptı. Babası ve ağabeyinin de maden işçisi olduğunu anlatan Ertürk, gördükleri karşısında duygulanıp cep telefonuyla art arda fotoğraf çektiğini ifade etti. Ertürk yaşadıklarını İHA’ya şöyle anlattı:
“O gece otobüse bindim. Zonguldak merkeze geçiyordum. Biraz ilerledikten sonra madenci ağabeyler bindi. Oturmadılar. Ben de fotoğrafını çektim. O gece Soma’da ambulansa binerken çizmelerini çıkartmak isteyen ağabey geldi aklıma. Çektiğim fotoğrafı sosyal medyada paylaştım. Koltuklar boştu. Şoför ise işçileri gidecekleri yere kadar bıraktı. Fotoğrafın bu kadar büyüyeceğini zannetmemiştim.”

“Babam ve ağabeylerim aklıma geldi”
Fotoğrafı çektiği sırada ağabeyleri ve babasının yerin metrelerce altındaki mücadelesinin aklına geldiğini anlatan Ertürk, “O anlar babam ve ağabeylerim geldi aklıma. Bir de otobüste ayakta gitmeleri beni duygulandırdı. Kaç kat yerin dibinden geliyorlar. Koltuklara oturmadılar. Bu kadar beklemiyordum. Fotoğrafım sadece bir sayfada paylaşıldı. Sonra bütün Türkiye konuştu. İyi düşünceleri için tüm Türkiye’ye teşekkür ediyorum. Madenciler hep kazalarla gündeme gelir. Bu sefer güzel bir şey oldu. Gurur duyulacak bir şey. Babam da eskiden beri çok kazalar geçirdi” diye konuştu.

Zonguldak zonguldaklı madenciler
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 21 EKİM 2017
ANA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017
ARA HABER 21 EKİM 2017