CHP Kozlu’da delege seçimleri..

CHP Kozlu’da delege seçimleri..

CHP Kozlu’da delege seçimleri..
Bu içerik 1010 kez okundu.

Cengiz Bank, Mehmet Bilgili ve Yaşar yolcu olmak üzere üç liste yarıştı

 

Cumhuriyet Halk Partisi’ni Kozlu İlçe teşkilatı’nda mahalle delege seçimleri Cumartesi günü itibariyle başladı.

Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere 2 gün devam edecek olan mahalle delege seçimlerinde toplamda 114 delegenin seçimi gerçekleştirilecek.

Kozlu CHP’de ise 3 aday yarışıyor.

Mevcut Başkan Cengiz bank ile Mehmet Bilgili ve Yaşar yolcu olmak üzere toplam da 3 aday yarışıyor.

Kozlu ilçe teşkilatımda Cumartesi, 19 Mayıs Mahallesi, Merkez Mahallesi, Taşbaca Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Yahma Mahallesi ve Esenköy Mahallesi olmak üzere toplam 6 mahallede sandık kuruldu.

Pazar günü ise Fatih Mahallesi, Güney Mahallesi ve Kılıç Mahallesi’ni delege seçimleri gerçekleştirilecek. Ayrıca 20 köyünde delege seçimleri aynı anda yapılacak.

Ve sandıklarda partililer oy kullanma işlemlerine başladı.

 

CENGİZ BANK: KAZANAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ OLACAK

Mevcut ilçe başkanı ve ilçe başkanı adayı olan Cengiz Bank, delege seçimlerinde kazananın Cumhuriyet Halk partisi’ni olacağını belirterek, “Ben öncelikle yapılacak olan mahalle delegeleri ve eve seçimlerin tüm üyelerimize, Cumhuriyet Halk partimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Bugün başlayan seçimlerimizde üç tane liste yarışıyor. Bu seçimlerde benimle beraber aday olan Yaşar Yolcu ve Mehmet Bilgili'ye gerçekten samimiyetimle başarılar diliyorum. Burada kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olsun, ilimiz olsun ülkemiz, olsun diyorum. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bugün özetle 6 mahallemizin delege ötesinden yapılacak. Bu altı mahallemizde; 19 Mayıs Mahallesi, Merkez Mahallesi, İhsaniye Mahallesi, Taşbaca Mahallesi, Yahma Mahallesi ve Esenköy Mahallelerin seçimleri yapacağız. Bu seçimlerde de Taşbaşı mahallesi'nden 5 tane, İhsaniye mahallesinden 5 tane, 19 Mayıs Mahallesi'nde 8, Merkez mahallesinde 22, Esenköy mahallesinden 3 ve Yahma mahallesinden de 1 tane delege seçeceğiz bugün. Yarında da Fatih Mahallesi'nde seçimimiz var. Fatih Mahallesi'nde 22 delege seçeceğiz, Güney mahallesi seçimimiz var 17 delege seçeceğiz ve Kılıç mahallesinde ise 6 delege seçeceğiz

Ayrıca 23 köy var ve 3&ünde delegemiz yok. 20’sinde delegelerimiz seçilecek ve toplamda 114 delegeyi seçmiş olacağız” dedi.

MEHMET BİLGİLİ. BU BİR DEMOKRATİK YARIŞTIR

Diğer aday Mehmet Bilgili’de, bunu bir demokratik yarış olduğunu belbirterek, “Ülkemizin geldiği yeri biliyoruz. Ülkemizde yaşanan mevcut durumları hepimiz görüyoruz. Şu anda faşizmle mücadele eden bir partiyiz. Tüzüğümiz gereği bu delege seçimlerinin yapılması gerekiyor ve biz bugün üç arkadaş birlikte hareket ederek birimizi kırmadan dökmeden bir delege seçimi yarışı içerisine girdik. Bu bir demokratik yarıştır. Ben bu yarışta bize katıtan destekleyen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

YAŞAR YOLCU: HEDEFİMİZ 2019 SEÇİMLERİ

Son olarak üçüncü aday olarak seçimlerde yarışan Yaşar Yolcu’da, “Bugün itibari ile mahalle delege seçimlerimiz başladı. Bu aslında bir seçim değil bana göre bir şölendir. Mahalledeki seçimlerimiz bittikten sonra kazanan kim olursa olsun kazanan Cumhuriyet halk Partisi olacaktır. Biz birlik ve beraberlik içersinde önümüzde 2019’da seçimler var ve buna hazırlanmak için elinizden geldiğince kazanan kim olursa olsun yardım etmeye çalışacağız. Arkadaşlarıma başarılar diliyorum. İnşallah hayırlı ve uğurlu olur diyorum” ifadelerini kullardı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kozlu Cumhuriyet Halk Partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017