Müjde verdiler...

Müjde verdiler...

Müjde verdiler...
Bu içerik 299 kez okundu.

MİLLETVEKİLİ YILMAZ TUNÇ’TAN BARTIN İÇİN ÖNEMLİ MÜJDE!

“BAHÇECİK ILINDIR BARAJI İLE BARTIN’IN 50 YILLIK SU SORUNUN ÇÖZECEĞİZ”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın şehir merkezi ve Amasra ilçe merkezinin içme suyu sorununu kalıcı olarak çözecek olan Bahçecik Ilındır Barajı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Tunç, “Ilındır Barajı ile Bartın ve Amasra’nın 50 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

Bahçecik Ilındır barajının planlama raporu hazırlanması için Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğünce 28 Şubat 2017 tarihinde ihale yapıldığını belirten Milletvekili Tunç, Bartın’a içme suyu sağlayan Bahçecik kaynağının geliştirilmesi ve Ilındır Barajının yapılması ile birlikte Bartın ve Amasra’nın önümüzdeki 50 yıllık su ihtiyacının giderileceğini söyledi.

Bahçecik köyünün yaklaşık 1 kilometre kuzey batısında Ilındır deresi üzerinde inşa edilecek olan Ilındır Barajının gövde yüksekliğinin 40 metre olacağını belirten Milletvekili Tunç, barajın su biriktirme hacminin 3,9 milyon metreküp olacağını söyledi.

Bartın kent merkezinin her geçen yıl nüfusunun arttığını, Üniversite ile birlikte kentin büyüdüğünü bu nedenle artan su ihtiyacının ileriye dönük karşılanması gerektiğini belirten Milletvekili Tunç, kent merkezine Bahçecik suyu geliştirilmeden ve ilave kaynak oluşturulmadan keson kuyularla bu ihtiyacın giderilemeyeceğini bu nedenle Bahçecik kaynağını geliştirmek ve bu kaynağa ilave su getirebilecek Ilındır barajını programa aldıklarını söyledi.

Milletvekili Tunç, “Ilındır Barajı ve DSİ’nin büyük yatırımları nedeniyle Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu ve DSİ yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi. 

yılmaz tunç bartın veysel eroğlu ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017