Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi 150 Bin lira kredi verecek

Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi 150 Bin lira kredi verecek

Zonguldak Esnaf Kefalet Kooperatifi 150 Bin lira kredi verecek
Bu içerik 510 kez okundu.

Zonguldak Esnaf ve Sanatkarlar kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ercan Şehri, gruplarda değişiklik yapılacağını ve Zonguldak Esnaf Kefalet kooperatifi olarak yapılacak değişiklikle kişi başı artık 150 bin lira kredi verebileceklerini söyledi.

Ercan Şehri, “Şimdi bizim Egzimbank ve Tezkomp ile beraber bir çalışması var. Gruplarda değişiklik yapılıyor,

Birinci ve ikinci grup 200.000 TL, üçüncü ve dördüncü grup ise 150.000 TL. Yakında o çıkacak. Geçen hafta toplantıdaydık. Toplantıda bizim başmüfettişimiz anlattı Yakın galiba. 150 milyar kredi artık vereceğiz. Kişi başına artması için bundan sonra bir çalışması var” diye konuştu.

AF ÇIKMASINDAN DOLAYI GERİ TAKSİTLENMELER ARTTI

Af çıkmasında dolayı taksitlendirmelerin arttığını belirten Zonguldak Esnaf Kefalet kooperatifi Başkanı Ercan Şehri,  “Şimdi geri ödemelerde af çıktığından dolayı biraz ağır aksak gidiyor. Çok talep oldu taksitlendirmeler çoğaldı. Bu ayın sonundan sonra yine de eski durumlarımızı geleceğimizi tahmin ediyorum” şeklinde konuştu.

VERGİ BORCUNU GÖREBİLECEĞİZ

Kurulacak olan yeni sistemle artık üyelerin vergi ve SGK borcunu görebileceklerini belirten Ercan şehri, “Biz artık burada üyelerimizin TC kimliğine göre banka burcu, vergi burcu, Sosyal güvenlik kurumu burcu olup olmadığını biz buradan çıkaracağız ve görebileceğiz. Kredi alıp alamayacağını söyleyeceğiz. Dosyayı geliştirip bankaya yollayacağım ve işlerimiz daha kolay olacak, daha seri bir şekilde çıkacak. Yani kredinin çıkıp çıkmayacağına bildireceğiz. Bu hafta içinde yine bununla ilgili yeni bir seminerimiz var. Türkiye’deki tüm başkanları davet ettiler. Pazar günü seminere gidiyoruz. Bu sene seminerde bize detaylı bilgiler verilecek” ifadelerini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017