Borcu olanlara kritik uyarı! Son gün 2 ekim

Borcu olanlara kritik uyarı! Son gün 2 ekim

Borcu olanlara kritik uyarı! Son gün 2 ekim
Bu içerik 1032 kez okundu.

Zonguldak vergi Dairesi Başkanı Refik Akgün, 7020 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödemelerinin 2 Ekim akşamına kadar yapılması gerektiğini belirtti.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nca (GİB), 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödemelerinin 2 Ekim akşamına kadar yapılacak.

Zonguldak Vergi Dairesi Başkanı Refik Akgün, 7020 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair Kanun kapsamında yapılandırılan borçların 2. taksit ödemelerinin 2 Ekim akşamına kadar yapılacağı bildirdi.

Akgün, 7020 sayılı kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam edilebilmesi için ilk iki taksitinin süresinde ödenmesinin şart olduğu belirterek şunları söyledi:

"Şu anda yürürlükte olan af yasası dediğimiz 1736 sayılı ve 7020 sayılı af yasası bulunmaktadır. Bu iki af yasasından esas önemli olan 7020 sayılı af yasasının yasa gereği ikinci taksitinin ödenme zorunluluğu bulunmaktadır. Bu nedenle mükelleflerimizin özellikle 7020 sayılı af yasasından yararlanabilmeleri için kanun gereği ikinci taksitini ödeme şartını mutlaka yerine getirmeleri gerekiyor. Kanun gereği Eylül ayinin son gününe kadar ödenmesi gerekmektedir. Ancak ayın otuzunın hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle takip eden iş günü olan 2 Ekim mesai saati bitimine kadar mükelleflerimizin ilgili taksitlerini ödemeleri gerekmektedir. Zonguldak vergi dairesi başkanı olarak tüm önlemlerimizi almış bulunmaktayız. Sistemsel sıkıntı geçense bile biz bu konuda mükelleflerimizi mağdur etmemek anlamında her türlü önlemi almış bulunmaktayız. Özellikle 7020 sayılı yasamızın ikinci taksitinin ödenmesi önem arz etmektedir. Mükelleflerimizin herhangi bir sıkıntı yaşamaması için taksitlerini gününde ödemeleri önemlidir" ifadelerini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 18 EKİM 2017
ANA HABER 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 18 EKİM 2017