Sağlık Bakanlığı: 'Hastane mevcut yerine yapılacak...'

Sağlık Bakanlığı: 'Hastane mevcut yerine yapılacak...'

Sağlık Bakanlığı: 'Hastane mevcut yerine yapılacak...'
Bu içerik 1291 kez okundu.

Tosun’un açıklamalarını Sağlık Bakanlığı da onayladı

Zonguldak’ta uzun zamandır kamuoyunu meşgul eden ve merak uyandıran 400 Yataklı Devlet Hastanesi inşaatının nereye yapılacağı konusunda Sağlık Bakanlığı yetkililerinden resmi açıklama yapıldı.

 

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun’un kamuoyuna yaptığı açıklamalar neticesinde, hastanenin mevcut yerine yapılacağı öğrenilmişti. Tosun yaptığı açıklamada Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın, inşaatın en kısa zamanda mevcut yerine yapılacağını söylediğini belirtmişti.

 

Konuyla ilgili Zonguldaklı bir vatandaş yaklaşık 15 gün önce Başbakanlık İletişim Merkezi’ne (BİMER) hastane inşaatıyla ilgili düşüncelerini aktardı ve hastanenin nereye yapılacağını sordu.

Vatandaşın sorusunun ardından, BİMER aracılığıyla Sağlık Bakanlığı yetkilileri hastane yeri hakkında: ‘’Müteakip aynı arazi üzerinde yapılmak üzere Bakanlığımızca yapım ihalesi aşamasındadır” cevabını verdi.

BİMER’den Zonguldaklı vatandaşa gelen cevap ise tam olarak şu şekilde:

‘’Zonguldak Atatürk (Merkez) Devlet Hastanesi (400Yatak) Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Bakanlığımız arasında imzalanan protokole istinaden yapılarak tamamlanması planlanan yatırımlar arasında yer almaktaydı.

Ancak; TOKİ tarafından ihale edilen yatırımda imar planına ilişkin mahkeme süreci yaşandığından ve yüklenicinin mali problemleri nedeniyle inşaatta gecikmeler yaşanmıştır. 26.12.2016 tarihinde TOKİ tarafından Strateji Planlama Komisyonunun 458 sayılı kararı ile tasfiye edilmiş olup, hastane yatırımının Bakanlığımızca yürütülmesi kapsamında dosyanın Bakanlığımıza devir işlemleri tamamlanmıştır. 

İkmal projeleri ve ihale dokümanları hazırlanmış olup, müteakip aynı arazi üzerinde yapılmak üzere Bakanlığımızca yapım ihalesi aşamasındadır.

Sağlıklı günler dileriz.’’ (Haber: Sercan Yıldırım)

zonguldak haberleri ak parti son dakika haberi zeki tosun
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
ali güngördü     2017-09-23 şu çok önemli ki devlet malı deniz .... deyimi artık bitmiştir .vatandaşın parası yerinde ziyan edilmeden değerlendirildiği için duyarlı ve yetkili kişilere teşekkür ederiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017