O İlçedeki ölümler tedirgin ediyor!..

O İlçedeki ölümler tedirgin ediyor!..

O İlçedeki ölümler tedirgin ediyor!..
Bu içerik 874 kez okundu.

Zonguldak Alaplı ilçesindeki Kavukkavla Deresi'nde yaklaşık 1 kilometrelik alanda görülen balık ölümleri tedirginliğe neden oldu.
Alaplı Kavukkavla mevkisinde denizle buluşan Kavukkavla Deresi’nde toplu balık ölümleri gözlendi. Kavukkavla sakinleri sabah uyandıklarında dere üzerinde yüzlerce ölü balık ve balık yavrusu ile karşılaştı.
Alaplı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Rafet Yılmaz balık ölümleriyle ilgili çalışma başlattı. Yetkililer ölen balıkların yenmesinin tehlikeli olabileceği konusunda uyarıda bulundu.
Kavukkavla mevkinde oturan Bayram Yapar, burada devamlı balık ölümlerinin yaşandığını belirterek, "Ben Alaplı Kavukkavla mevkinde oturuyorum. Burada aşağı yukarı 3 seneden bu yana buradaki işletmeciler deremizi kirletmektedir. Deremizi kirlettiği zaman burada her zaman Balık ölümleri oluyor. Balık ölümleri olmaması için çevre yetkilerinden yardım bekliyoruz ve bunun tekrar olmaması için önlemlerini alınmasını istiyoruz. Balık ölümlerin artık son bulmasını istiyoruz. Yukarıda işletmecilerin bütün atıkları deremize geliyor. Ayrıca hafta sonları deremiz yağlardan gözükmüyor. Bundan dolayı hafta sonu deremiz simsiyah oluyor" ifadelerini kullandı.
Yetkililer ölen balıkların yenmesinin tehlikeli olabileceği konusunda uyarıda bulundu.

zonguldak haberleri haber son dakika haberi alaplı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017