Süslü kadınlar 3. Kez pedal çevirecek

Süslü kadınlar 3. Kez pedal çevirecek

Süslü kadınlar 3. Kez pedal çevirecek
Bu içerik 537 kez okundu.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde kendilerine “Süslü kadınlar” adına veren kadınlar 3 kez bisiklet turu düzenleyip pedal çevirecek. 
5 yıl önce İzmir’den başlayıp zaman içinde diğer şehirlere de yayılan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” bu yıl Kdz. Ereğli de Bilge Özdemir öncülüğünde 3.kez düzenlenecek.
'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' katılımcıları Alemdar Gemisi önünden başlayıp, İstasyon caddesi güzergahından ofis yoluna seyredip amfi tiyatroya dönerek turu tamamlayacak. Katılımcılar Amfi tiyatroda da yaklaşık 1 saat sürecek müzik dinletisi yapıp eğlenerek farkındalık turlarını tamamlayacaklar.
Etkinliğin düzenlenmesine öncülük eden Bilge Özdemir, bu etkinliği neden düzenlediklerini anlattı. Özdemir açıklamasında şu görüşlere yer verdi; “Bu etkinlik, “Dünya Otomobilsiz Kentler Günü”, “Sürdürülebilir ve aktif ulaşım” konularına dikkat çekmek için bir farkındalık oluşturmak, kadınların bisiklete binmesini teşvik etmek amacıyla gönüllü kadınlar tarafından hiçbir kurum ve kuruluşa bağlı olmadan düzenlenmektedir. İzmir’de 2013 yılında ilk kez yapılan bu etkinlik, bu yıl 50 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenecektir. Etkinliğin merkezi ve çıkış noktası İzmir’dir. Etkinlik sadece Türkiye’de değil, uluslararası platformlarda da tanınmaktadır. Süslü Kadınlar Bisiklet Turunu sosyal medyadan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu - Kdz.Ereğli adresinden takip edebilirsiniz.”

ereğli pedal zonguldak haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017