Bakın Zonguldaklı öğrenciler TEOG için ne diyor? (Videolu Haber)

Bakın Zonguldaklı öğrenciler TEOG için ne diyor? (Videolu Haber)

Bakın Zonguldaklı öğrenciler TEOG için ne diyor? (Videolu Haber)
Bu içerik 561 kez okundu.

TEOG’un kaldırılması nedeniyle Zonguldak’ta ortaokul öğrencilerinin bir çoğu kaldırılmaması gerektiğini, bir çoğu da kaldırılmasını iyi olduğunu söyledi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "TEOG sınavının kaldırılması lazım" açıklamasından sonra Başbakan Binani Yıldırım ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu yıl TEOG sınavının yapılmayacağını duyurmuştu.

4 yıl önce hayata geçirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavı kaldırıldı. Bu yıl kasım ayında ilk, nisan ayında ikinci TEOG sınavının yapılması öngörülüyordu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz cuma günü canlı yayında TEOG sınavıyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

"Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı" ifadelerini kullanan Erdoğan, TEOG'la ilgili süreç konusunda da, "Kaldırılacak hemen, kaldırdık, bitti. Bunun kararını verecek olan hükümettir. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak bunu Bakanıma, Başbakanıma bir kere söylerim olur biter" demişti.

TEOG ile ilgili tartışmalara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liselerin kendi sınavını yapması alternetifinin ardından MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, "Liselere geçişte sınavsız bir dönem başlayacak. Çalışma grubu oluşturuldu. Kasım ayında TEOG'un yapılıp yapılmayacağı kamuoyuyla paylaşılacak” şeklinde konuşmuştu.

Zonguldak’ta bu sene 7. ve 8.sınıflarda eğitim gören orta okul öğrencilerine Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavının kaldırılmasını sorduk

Öğrencilerin verdiği cevaplardan ise kafaların karışık olduğu gözlendi.

Görüşlerini sorduğumuz öğrencilerin bir çoğu TEOG’un kaldırılmaması gerektiğini, yeni sitemin belirsizlik olacağını söylerlerken, bir çok öğrencide TEOG’un kaldırılmasını çok iyi olduğunu belirttiler.

Öğrenciler peki yerine uygulanacak sistemin nasıl olması sorunsa ise, “İsteyen istediği liseye gidebilmeli” diyerek cevapladılar. Kimi öğrencilerde liselerin sınavla öğrenci alması gerektiğini ifade ettiler.

(HABER-ERCAN DEMİR)

ZONGULDAK HABERLERİ HABER son dakika haberi teog
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017