Şirin, Bakanlığa teşekkür etti...

Şirin, Bakanlığa teşekkür etti...

Şirin, Bakanlığa teşekkür etti...
Bu içerik 447 kez okundu.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın dar gelirli, kronik hastalığa sahip makineye bağlı yaşayan vatandaşlar için yeni bir projeyi hayata geçirdiğini belirterek, “Cihaza bağımlı yaşayan kalp, akciğer, böbrek, diyaliz ve diğer tüm makineye bağlı hastaların elektrik faturalarını devlet ödeyecek” dedi.

Ağır kronik hastalığı nedeniyle cihaza bağımlı yaşayan hastaların elektrik fatura bedeli ve kesintisiz güç kaynağı, jeneratör ihtiyaçları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından karşılanacağını belirten Hüseyin Şirin, “Projeyle hastanın elektrik faturası karşılanacak. Cihaza bağlı hastalar yüksek elektrik faturalarını ödemekte zorluk çekerken, jeneratör yokluğunda ise ölüm riskiyle karşı karşıya gelebiliyorlar. Bu kapsamda Aile ve sosyal politikalar bakanlığı’na teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Şirin ayrıca, Bakanlığın elektrik faturasının dışında kronik hastalar için de yeni sosyal yardım hizmeti başlattığını ifade ederek, "Kronik hastalıklara yakalanan yoksullara destek programı" kapsamında, tüberküloz ve kızamık virüsünün yol açtığı bir beyin hastalığı olan SSPE hastalarına aylık bin 500 liraya kadar nakdi ödeme yapılacak. Bu hastaların ihtiyaçlarının karşılanması için projeler yürütülecek.” İfadelerini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

tsd hüseyin şirin zonguldak haberleri haber son dakika haberi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017