''ELDEN DİLE DİLDEN GÖNÜLE'' EĞİTİMİ TÖRENLE SONA ERDİ

''ELDEN DİLE DİLDEN GÖNÜLE'' EĞİTİMİ TÖRENLE SONA ERDİ

''ELDEN DİLE DİLDEN GÖNÜLE'' EĞİTİMİ TÖRENLE SONA ERDİ
Bu içerik 1843 kez okundu.

 

            Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğünün başlatmış olduğu  ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA)  Destekleri ile  İşitme Engelli vatandaşların daha iyi ve kaliteli sağlık hizmeti alabilmeleri  için   “ Elden Dile Dilden Gönüle “  eğitimine  katılan Merkez ve İlçe Aile Sağlığı Hekimliklerinde  görev  72 Aile Sağlığı elemanı düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

       Emirgan Otelde düzenlenen törene Vali  Yardımcısı Hüseyin Ergi, Belediye Başkan Yardımcısı Erol Yılmaz, İl Sağlık Müdürü Dr. Bilal Cin, Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr. Fatih Akca, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr.Dr. Muharrem Erdem, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu , Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Özmen, İl Müftüsü Rüstem Can, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr Nuray Kurt, Destek Hizmetleri Şube Müdürü Selahattin Çolak, Çevre ve Çalışan Sağlığı Şube Müdürü Selim Aydın , Merkez ve İlçe Toplum Sağlığı Başkanlarının yanı sıra çok sayıda sağlık çalışanları katıldı.

       Güzel bir organizasyon altında düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Halk Sağlığı Müdürü Uzman Dr Fatih Akca konuşmasında özetle şunları söyledi. “  Zonguldak Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak Batı Karadeniz Kalkınma Projesi olan “ Elden Dile Dilden Gönüle “  yaklaşık yirmi gün süren eğitimi bu gün kapatıyoruz. Yaptığımız çalışmalarda ilimiz genelinde 3 bin işitme engelli arkadaş olduğunu tespit ettik. Arge projesini sunduk ve proje kabul gördü. Bu aşamada gönüllük esası vardı, 72 sağlık personeli eğitim almak için gönüllü oldular. Toplum Sağlığı Merkezlerinde ve Aile Sağlığı Merkezlerinde işitme engelli halkımız rahatlıkla hizmet alabilecek. Bizim bu çalışmalarımıza büyük destek veren başta Sayın Valimize, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansına, Halk Sağlığı Müdür Yardımcımıza, Şube Müdürlerimize, Arge Şubesinin yanı sıra tüm personellerimize teşekkür  etmek istiyorum “ dedi.

         Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi de yapmış olduğu konuşmada, “  Bu gün Gaziler günü olması nedeniyle bende başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere olmak üzere tüm Gazilerimize huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Hemen hemen her gün yönetimimiz ve hükümetimiz bir çok alanda olduğu gibi engelli vatandaşlarımız içinde çok yol ve mesafe aldık. Aldığımız bu mesafe gurur vericidir. Başta bu projenin yapımında büyük emeği geçen Halk Sağlığı Müdürlüğümüze, Bakka Yöneticilerine ve işaret dili eğitimine katılan tüm sağlık personellerimize teşekkür etmek istiyorum “ diye konuştu.

    Daha sonra proje kapsamında hazırlanan sinevizyon sunumunda işitme engelli Turgay ve Damla Fidanboy’un  çiftinin dört aylık kız bebeği Bensu’nun da rol aldığı altı dakikalık filimi başarıyla tamamlayan aileye Vali Yardımcısı Hüseyin Ergi tarafından plaket ve çeşitli hediyeler verildi ve daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdiler.

      Öte yandan program sonrasında eğitime katılan 72 sağlık personeline törene katılan protokol ekibi tarafından başarı sertifikaları verildi.

 

zonguldak haberleri haber son dakika haberi halk sağlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017