Vali Çınar: 'TEOG'un kalkması çok iyi oldu'

Vali Çınar: 'TEOG'un kalkması çok iyi oldu'

Vali Çınar: 'TEOG'un kalkması çok iyi oldu'
Bu içerik 750 kez okundu.

“TEOG İYİKİ KALDIRILDI”

İlköğretim Haftası etkinliklerinde konuşan Zonguldak Valisi Ahmet çınar, TEOG’un kaldırılmasını değerlendirerek, “TEOG, çocuklarımızın haklarını ihlal eden, çok gereksiz patinaj yaptıran, onları gereksiz koşturan ve hiçbir işe yaramayan bu sistemden Türkiye'nin kurtulmuş olması ben şahsım adına söylüyorum çok iyi olmuştur” dedi.

 

Zonguldak'ta ilköğretim haftası kutlandı

2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması sebebiyle Zonguldak'ta Rüzgarlımeşe İlkokulu'nda ilköğretim haftası kutlama töreni düzenlendi.

Tôrene Vali Ahmet Çınar, İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Milli Eğitim Müdürlüğü üst düzey yönetiticileri, daire müdürleri davetler ve öğrenciler katıldı.

İlk öğretim haftası kutlama töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasıyla başladı

İsmail Doruk Aydın isimli öğrencinin konuşmasının ardından Damla Güven isimli öğrenci şiir okudu.

Okul Müdürü Ferit Karadayı günün anlam ve önemine dair konuşmasından sonra öğrenci Turgut Çelik tarafından Okula Dönüş için bir şiir okudu.

VALİ ÇINAR OKUL MÜDÜRLERİNE HASSAS VE DUYARLI OLUN ÇAĞRISINDA BULUNDU

Vali Ahmet Çınar bir konuşmasında okul müdürlerine özellikle hassas davranmaları ve öğretmenlerine gereken değeri vermesi gerektiğini belirtti. Vali Çınar,“Öğrenciler bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi onlar şekillendirecek. Biz onları nasıl yetiştirirsek onlara ne kadar değer verirsek geleceğimiz o kadar güzel olur. Her insanın dünyayı değiştirebildiğini tarihte de olduğu gibi bu günde görebiliyoruz. Bu ilimle, siyasetle ve spor ile olur. Dolayısı ile biz çocuklarımızın her birine şehrimizi değiştirebilecek büyük potansiyeller olarak görmek zorundayız. Ve ona görede onlara kıymet vermek zorundayız. Tabi çocuklarımıza sabah sınıflara koyup akşama kadar öğretmenlerimizin nezaretinde bırakmak öğretmenler açısından çok büyük bir kıymettir. Onların yetiştirilmesi hassasiyetle üzerinde durulması gereken bir konudur. Ve bunun bilincinde olarak davranmak gerekiyor. Burada eğitim sadece öğrencilerin sınıfa girip çıkmaları ile olmaz. Velilerin de burada sorumlulukları vardır. Biz devlet yöneticilerinin de burada sorumlulukları vardır. Okul yönetimi ve özellikle okul müdürünün çok büyük sorumluluğu vardır. Her toplantıda söylediğim gibi okul müdürleri öğretmenler ile sağlam bir diyolog içerisine girmezse onları motive edilmesi öğretmenlere değer vermezse, okulun başarısı ve eğitimi son derece kötü olur. Bu konuda okul müdürlerinin de hassasiyetli davranması gerekiyor. Sonuç itibari ile biz öğretmenlerimizi çok değer vermek zorundayız. Öğretmenlerine kıymet vermeyen hiçbir toplum ne eğitimde öğretimde iyi bir yere asla gelemez. Buna biz velilerin ve öğrencilerin de çok kıymet vermesi gerekiyor” dedi.

TEOG ÇOCUKLARIN HAKLARINı İHLAL EDİYOR, GEREKSİZ PATİNAJ YAPTIRIYORDU, İYİ Kİ KALDIRILDI

TEOG'un kaldırılmasını sevinçle karşıladığını belirten Vali Ahmet Çınar,"TEOG'un kaldırılması gerçekten olması gereken bir şeydir. TEOG bildiğimiz çocuklarımızın haklarını ihlal eden çok gereksiz patinaj yaptıran onları gereksiz koşturan hiçbir işe yaramayan bu sistemden Türkiye'nin kurtulmuş olması ben şahsım adına söylüyorum çok iyi olmuştur. Bir sistem değişir çocuklara eziyet içerisinde onları bir model uygularsınız eğer bu Türkiye'nin eğitim sistemi bir katkı sağlıyorsa bilimde sanatta kültürde gelişimine katkı sağlıyor. Ama ne yaparsanız yapın sadece üniversiteyi hedefliyorsan üniversiteye gidecek insan sayısı da belliyse bu kadar eziyeti ve gereksiz enerji harcamaya hiç gerek yoktur. Aynı sınıfta çalışkan olan öğrenciler de çalışkan olmayanlar da okuyabilir. Bunda hiçbir engel yoktur. Herkes kendi notunu alır öğrenebileceğini öğrenir okuldan da mezun olur ve bu kadar eziyete girmeye gerek yoktur" şeklinde konuştu.

VALİ ÇINAR SINIFLARI ZİYARET ETTİ

Vali Çınar son olarak ise okul zilini çalarak eğiktim ve öğretim sezonunu başlatmış oldu

Tören, Yôresel halk oyunları gösterisiyle ilköğretim haftası kutlama programı sona erdi.

Tören bitiminde Vali Çınar sınıfları ziyaret etti, onlarla bir süre sohbet etti birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler

(HABER-ERCAN DEMİR)

haber son dakika haberi zonguldak ahmet çınar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017