ZTSO’dan çifte toplantı

ZTSO’dan çifte toplantı

ZTSO’dan çifte toplantı
Bu içerik 671 kez okundu.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Genişletilmiş Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı” ile “Zonguldak'ta Kadın İstihdamını Arttıracak Yatırım Alanlarının Belirlenmesi Çalıştayı” yapıldı.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası tarafından çalışmaları yürütülen Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı Karaelmas Diyarının Keşfedilmemiş Cevherleri İş Hayatında Projesi kapsamında; “Zonguldak'ta Kadın İstihdamını Arttıracak Yatırım Alanlarının Belirlenmesi Çalıştayı” ile ayrıca Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Genişletilmiş Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı gerçekleştirildi.

Dedeman Otel'de gerçekleştirilen Meslek Komitesi Toplantısı ve Kadın İstihdamını Arttıracak Yatırım Alanlarının Belirlenmesi Çalıştayına, Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Demir, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, KOSGEB İl Müdürü Güven Aktaş ile her iki müdürlükten uzmanlar, TSO yönetim kurulu üyeleri ile meslek komiteleri üyeleri katıldı.

Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı’nda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı ve KOSGEB uzmanları tarafından katılımcılara kırsal kalkınma destekleri konusunda bilgiler verildi. Ardından kadın İstihdamı Çalıştayı gerçekleştirildi.

KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ KONUSUNDA ÜYELERİMİZ BİLGİLENİYOR

Her iki toplantıyı bir arada yaptıklarını belirten Zonguldak Ticaret ve sanayi Odası Başkanı Metin Demir, “Bugün peş peşe iki toplantı yapacağız. Malumunuz bizim 13 meslek komitemiz her ay rutin olarak zaten toplanıyorlar. Genelde bu toplantımızı oda binamızda gerçekleştirip, meslek komitesinin kendi içindeki güncel durumlarının değerlendirilmesi gerçekleştiriliyor. Ara ara da önemli gündemimiz oldukça biz genişletilmiş meslek komitesi toplantısı diyoruz adına bu ayda biz yine genişletilmiş meslek komitesi toplantımızı önce yapacağız. Toplantımızın bu ayki gündemimizde işte yakın zamanda açıklanan kırsal kalkınma destekleri var. Ve yine KOSGEB ile ilgili yeni açıklanan destekler var. Biz olabildiğince geniş katılımla bugün sağ olsun Tarım İl Müdürümüz de katılacak toplantıya ve öncelikle kırsal kalkınma da yeni açıklanan destekler Zonguldak’la ilgili neleri kapsıyor, hangi alanları hangi tip yatırımlara ne ölçüde destekler, tabii tebliğ yayınlandı ama bunun bir de burada detaylı sunumu üyelerimize anlatacaklar. Üyelerimizin kafasına takılan, aklına takılan konularla ilgili güncel sorularına cevap verecekler. Devamında KOSGEB İl Müdürümüz oradan bir ekibimiz yürürlükte olan KOSGEB destekleri ile ilgili detaylı bir bilgilendirme yapacaklar. Her iki müdürümüze de teşekkür ediyorum. Bu toplantıların bu oturumların birebir gerçekleştirilmesi, etkileşim olması çok daha verimli oluyor. Evrak üzerinden, tebliğ üzerinden okuma ile tam Vakıf olamadığımız konular oluyor. Bunlara çare olmaya çalışacağız. Arkasından ise toplantımızda yine biliyorsunuz uzun zamandır yürütmekte olduğumuz bir Avrupa Birliği projemiz var, Kadın istihdamının artırılması ve çağrı merkezi ile ilgili bir eğitim sürecimiz var. Bu projenin artık son ayına yaklaştık, şu ana kadar neler yaptık, hangi alanlarda başarılı olduk, bunlarla ilgili bugün de yine son olarak Avrupa Birliği projemize ilgili bir değerlendirmede bulunacağız. Ben her iki toplantımızın da çalışmanın da üyelerimize hem Zonguldak’a hayırlı olmasını temenni ediyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017