Cemalettin Çataklı’dan müjdeli haber

Cemalettin Çataklı’dan müjdeli haber

Cemalettin Çataklı’dan müjdeli haber
Bu içerik 501 kez okundu.

“Sera OSB Zonguldak’ta istihdam ve katma değer sağlayacak”

Cemalettin Çataklı’dan müjdeli haber

 

Zonguldak Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, “Sera OSB Zonguldak’ta istihdam ve katma değer sağlayacak” dedi.

Seracılık OSB konusunda son noktaya gelmiş bulunmakta olduklarını belirten tarım İl müdürü Cemalettin Çataklı, sera OSB konusunda bakanlığa belgeleri geçtiğimiz hafta gönderdiklerini ve fizibilite raporunun Zonguldak TSO tarafından çok hızlı bir şekilde hazırlandığını kaydederek, “İnşallah Büyük bir kısmı bitmiş olacak ve bundan sonra Sera OSB tüzel kişilik kazanmış olacak. Kalkınma Bankası'ndan gelecek destek ve birlikte bir yıl işinde yatırımcıların gelmesini bekliyoruz. Sera OSB ciddi manada bir istihdam ve katma değer sağlayacak” ifadesini kullandı

ZONGULDAKLI YATIRIMCIYI TARIMSAL DESTEKLERDENH FAYDALANMAYA DAVET EDİYORUM

Zonguldak Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, tüm bütün Zonguldak'taki yatırımcıların tarımsal desteklerden faydalanmaya davet ettiklerini belirterek, “Çünkü baktığımız zaman ilimiz desteklerden en az faydalanan illerden bir tanesi” dedi.

2.5 MİLYON LİRA HİBE DESTEĞİ VERİYORUZ

Tarımsal Kalkınma destekleri konusunda da bilgi veren Tarım Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, şunları söyledi:

“Bakanlığımızın kırsal kalkınma yatırımları 12.Etap ekonomik yatırımların destekleme programı faaliyete geçmiştir. Bu kapsamda daha önceki yıllarda 34 proje 12 milyon lira destek vermişiz. Şu anda devam eden 5 projemiz var ve bu 5 adet proje hibe desteği ise 2.5 milyon lira civarında. Bununla birlikte yaklaşık 16 milyon TL ekonomik yatırımlara hibe destek vermişiz. Yine geç çiftçilerimiz ile ilgili son 2 yılda toplam 13 milyon 140 bin TL isteğiniz var. Mikser ürün paketleme depolama tesisine yeni 2 milyon TL destek verilecek”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
HAYATA DAİR 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 23 EKİM 2017