Genç ahiler belgelerini aldılar

Genç ahiler belgelerini aldılar

Genç ahiler belgelerini aldılar
Bu içerik 302 kez okundu.

Zonguldak’ta Ahilik Haftası’nda ustalık ve kalfalık belgeleri dağıtıldı.

 

Ahilik Kültürü Haftası kapsamında Zonguldak’ta ustalık ve kalfalık belgesi almaya hak kazanan öğrencilere belgeleri törenle verildi.

Zonguldak Esnaf Odaları Birliği (ZESOB) Başkanlığı’nda düzenlenen belge dağıtım törenine ZESOB Başkanı Muharrem Coşkun, Zonguldak Bakkallar ve Tekel Bayileri Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, Ereğli Şoförler Odası Başkanı Cevdet Civelek ve Başkan Yardımcısı Ahmet Küçük, Zonguldak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü

Gülşen Taşden ile Mesleki Eğitim Merkezi Öğretmenleri ve öğrencileri katıldı.

Törende konuşan Zonguldak Esnaf Odaları Birliği Başkanı Muharrem Coşkun, “Ahilik haftasında ustalık ve kalfalık kazanmış arkadaşlarımızın Belgelerini vereceğiz. Bu gençler arasından yarının ahi babası çıkacak. Ahi haftalarını kutluyorum. Şimdiden ve kendilerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.’dedi.

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Gülşen Taşten’de, “Sayın başkanımız bize sürekli destek olmaktadır. Çıraklarımıza, kalfalarımıza, ustalarımıza da her daim kapısı açık destek olmaktadır. Kendisine bu yüzden çok teşekkür ediyoruz. Ahilik haftasını kutluyoruz. Çıraklarımızı, kafalarımızı ustalarımızı ahi kültürüyle yetiştiriyoruz. Birlik beraberlik içinde, harama el uzatmayan, ölçü ve tartıda kendini bilen iyi çıraklar, Kalfalar ve Ustalar yetiştirdiğimize inanıyorum. Hayırlı olmasını diliyorum haftanın” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Kalfalık ve Ustalık Belgesi almaya hak kazanan öğrencilere belgeleri törenle verildi.

Tören sonrasında hep birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ANA HABER 19 EKİM 2017
ANA HABER 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017
GÜNE BAŞLARKEN 19 EKİM 2017